За словами Орловської, ліс – це жива істота. Тому, прийшовши туди, насамперед треба "привітатися та покласти лісовичку смаколик". Вона розповіла журналістам 24 каналу грибні секрети.

Зверніть увагу Куди поїхати на гриби у Карпати: найкращі місця осіннього сезону 2020

Як відрізнити не їстівний гриб

Як ствердила Орловська, гриби ділять на:

  • перетинчастий;
  • губчастий.

"Губчатого майже не буває отруйного, не зважаючи на сатанинський гриб. Однак його важко знайти, не те щоб поплутати", – зазначила збирачка.


Перетинчастий та губчастий гриб / Фото Колаж 24 каналу

Вона розповіла, що дуже обережна з грибами, у яких тонка ніжка і велика шапка. "Хоча їх також багато їстівних, але не потрібно брати все підряд. Краще брати гриби, яких багато і вони 100% їстівні", – запевнила Орловська.


Як відрізнити гриби / Інфографіка 24 каналу

Як правильно збирати гриби

Орловська сказала, що між грибниками існує вічна суперечка – збирати гриби чи викручувати.

Я вважаю, що опеньки та лисички треба зрізати, а білий гриб можна спокійно викрутити. Він ніби створений для того, щоб його викручували. Він дуже легко витягується з землі,
– додала жінка.


Спосіб збирання залежить від самого гриба / Фото kleo

Як маринувати гриби

Ксенія Орловська наголосила, що не варто гриби переварювати. "Це найбільша помилка людей, які бояться отруїтись грибами. Повірте, скільки разів ви б ті гриби не варили – це безрезультатно. Якщо там є отрута, то вона залишиться", – пояснила жінка.


Орловська маринує та сушить гриби / Скриншот з відео

Попри те, що довге варіння грибів нічим не допоможе, воно ще й зіпсує страву – гриб втратить свій насичений смак. "Я гриб проварюю, доводжу до кипіння, перемелюю і варю ще 20 хвилин. Предки завжди казали, що гриб вариться доти, поки не впаде на дно – це займає 15 хвилин. Однак я перестраховуюсь і варю на 5 хвилин довше. В цей сік вже до смаку додаю спеції, сіль, оцет – він зберігає колір", – поділилась рецептом Орловська.