Один з найбагатших росіян - Алішер Усманов, власник 13,5 мільярдів доларів, у власності якого є компанії "Мегафон", видавничий дім "Комерсант" і ще з десяток активів, перестав бути резидентом Росії. Це значить, що він більше не під наглядом російських податкових органів, пише Настоящее время.
Доходи від іноземних джерел після отримання такого статусу податкового нерезидента стають недосяжними для російських фіскалів, і, відповідно, вже не підлягають адмініструванню, і податки з них не підлягають сплаті в Російській Федерації,
– розповів партнер Paragon Advice Group Олександр Захаров.
Податкова втеча мільярдерів – відповідь на прагнення російської влади все знати і контролювати. З 1 січня минулого року в Росії вступив в силу закон про контрольовані іноземні компанії: якщо капітал в зарубіжній компанії складає більше 50 відсотків, а прибуток у неї вище 50 мільйонів рублів, то доведеться ще й платити додатковий податок в російський бюджет.
Але цей закон поширюється тільки на російських податкових резидентів. Як результат – десяток мільярдерів поміняли податкову прописку.
Подібні дії, звичайно ж, скорочують їх обов'язки перед Російською Федерацією, і російський бюджет через це буде нести втрати,
– зазначив Олександр Захаров.
Достовірно ж відомо про 17 російських мільярдерів, які не хочуть звітувати перед російською владою.
Незадовго до Усманова перестали бути податковими резидентами в Росії акціонери "Альфа-Груп" Михайло Фрідман і Олексій Кузьмічов.
Найпопулярніший напрям втечі – Швейцарія, там податки платить навіть друг Путіна по кооперативу "Озеро" Геннадій Тимченко. І ще три фігуранти списку Forbes. У Великобританії вважають за краще це робити серед інших – дружина колишнього мера Москви Олена Батуріна, екс-власник Банку Москви Андрій Бородін, який переховується від російського правосуддя. В США – Валентин Гапонцев і Андрій Рогачов. В Ізраїлі - В'ячеслав Мірілашвілі, перший інвестор соцмережі Вконтакте. У Монако живе і платить податки Дмитро Риболовлєв.
Читайте також: Україна заборонила в'їзд очільниці російського парламенту