До своєрідного переліку країн із правильним харчування можна віднести Японію. У Країні сонця, що сходить не більше 1,5-2% людей із зайвою вагою, і все завдяки правильному харчуванню.
Японія оточена морем, тому не дивно, що в основі кухні - морська їжа. Головним джерелом білка для японців є риба, а також соя, що позитивно впливає на роботу серця. Традиційна японська страва суші є джерелом цінних жирних омега-кислот, які є в рибі. Споживання таких кислот є ефективним профілактичним і лікувальним засобом серцево-судинних захворювань і чистки судин.
Фахівці також хвалять японську кухню за споживання великої кількості капусти. А водорості, у які загортають овочі, містять у порівнянні з іншими продуктами, найбільшу кількість мінералів. Ця супер-їжа береже японців від раку.
А ще японці одержують багато складних вуглеводів разом із гречаною локшиною. До того ж в Японії прийнято вставати з-за столу з відчуттям легкого голоду.
Італійська кухня
Завдяки своїй різноманітності та багатству смаків, італійська кухня вважається однією з найкращих та найкорисніших у світі.
В італійській кухні, типовій кухні з регіону Середземного моря, царюють фрукти, овочі, продукти з цільного зерна та оливкова олія. Однак, найголовнішим серед овочів є помідор.
Використовують його по максимуму. Адже томат - це справжній еліксир життя для італійців. В ньому міститься лікопін - це особливо цінний вітамін-антиоксидант, який запобігає раку та закупорці артерій. Заправляють томатний соус чи пасту, зазвичай, часником. Часник чистить кров, нормалізує артеріальний тиск, знижує рівень холестерину, має антибактеріальну дію.
На півдні Італії в раціоні переважає морська їжа з уже знайомими нам омега з кислотами. Як альтернативу м’ясу італійці полюбляють їсти равликів. Звісно, паста також популярна, проте, її італійці споживають в обмеженій кількості, часто як гарнір. Готують італійці на оливковій олії, яка є дуже корисною для серця. Способи приготування страв різноманітні: їжу варять, запікають, готують на пару або ж на грилі.
2 хв
Як не хворіти та почуватися бадьорим довгі роки?
Здоров’я людини безпосередньо залежить від харчування.