Останній раз автомобільні номерні знаки змінювали в березні 2015 року. Якщо до цього вимоги до номерів машини були: прапор країни з гербом на синій частини й абревіатурою UA на жовтій, то тепер цей фон замінили на однотонну темно-синю смужку кольору прапора ЄС, яка є на номерах авто країн-членів Євросоюзу. У майбутньому, в разі вступу України до Європейського союзу, прапор чи герб України на цій смужці планують замінити на 12 зірочок, що є символом ЄС. Але поки така ідея – лише на словах.
Особливістю українських автомобільних номерів є використання лише літер українського алфавіту, що схожі з латинськими. Вочевидь, зроблено це для того, щоб за кордоном українці не мали проблем з європейськими поліцейськими, котрі намагалися б правильно записати такі букви, як Є, Ю чи Щ.
Як відомо, номерні знаки для автомобілів, причепів, автобусів мають 8 знаків, починаються і закінчуються двома літерами, посередині – 4 цифри. Перше поєднання літер – регіон, в якому авто зареєстровано, кінцеве – серія номерного знака.
Як отримати номерний знак?
Слід звернутися до територіального сервісного Центру МВС. Там транспортний засіб треба зареєструвати або перереєструвати та зняти з обліку.
Така послуга для всіх видів транспорту надається у будь-якому територіальному сервісному центрі. І не залежить від місця реєстрації чи проживання.
При цьому в реєстраційних документах зазначається місце реєстрації (проживання) фізичної особи. Для внутрішньо переміщених осіб – місце проживання на підставі відповідних документів або місцезнаходження за яким реєструється транспортний засіб,
– повідомили сайту "24" в Головному сервісному центрі МВС України.
Скільки коштує реєстрація транспортного засобу та номерні знаки?
Однієї фіксованої ціни немає – вона визначається рядом чинників.
Для реєстрації транспортного засобу необхідно сплатити:
- для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД – 152, 63 грн.;
- для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва – 190, 15 грн.;
- для мототранспорту, причепів вітчизняного виробництва та країн СНД – 148, 63 грн.;
- для мототранспорту, причепів іноземного виробництва – 186, 15 грн.;
- для мопедів – 54, 83 грн.
Наразі вартість номерних знаків для транспортних засобів усіх категорій коливається в межах 98,94 гривень, але вартість може змінюватися залежно від виробника – ціну можна дізнатися у територіальних сервісних центрах.
Крім того, якщо ви отримуєте послугу, що передбачає видачу бланка свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу коштує не мало не багато – 201 гривню.
Якщо вкрали або втратили?
Якщо свідоцтво про реєстрацію авто, а точніше технічний паспорт вкрали або ви його просто втратили, треба написати заяву й отримати новий паспорт на авто та номерні знаки. А знайдений технічний паспорт і номерні знаки після видачі "новеньких" документів вважаються недійсними й здаються до сервісних центрів МВС.
Якщо замінюєте номерні знаки за власним бажанням, то проводиться перереєстрація транспортного засобу із заміною технічного паспорта. При цьому раніше видані номерні знаки також вилучаються,
– зазначили в Головному сервісному центрі МВС України.
Щоб отримати послугу з собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, свідотцтво про реєстрацію транспортного засобу. У разі викрадення номерних знаків додати копію заяви в поліцію. Для юридичних осіб додати акт проведення службого розслідування.
Скільки коштують індивідуальні номерні знаки?
В Україні автовласникам дозволено мати індивідуальні номерні знаки, що виготовляються на замовлення та з урахуванням побажань власників транспортних засобів. І якщо у більшості іноземних країн власник обирає лише стандартний набір зображень, затверджених законодавчо, то українські водії можуть отримати комбінацію символів та довільні графічні зображення на власний розсуд, якщо вони не підпадають під "заборонені". Бо відмовити в ексклюзивних номерах можуть, якщо вони мають символіку або написи дискримінаційного характеру, ненормативного походження, використання абревіатур установ та підприємств без їх письмової згоди. Забороняється також зображувати державний герб або прапор України, крім випадків передбачених законодавством.
Щоб замовити індивідуальний номерний знак, власник транспортного засобу особисто має подати необхідні документи до Головного сервісного центру МВС або територіального сервісного центру МВС. Стосовно вартості "оригінальних" автомобільних номерів то три символи обійдуться в 300 гривень, 90 гривень коштуватиме кожний наступний (до восьми символів), а за графічний елемент доведеться викласти 500 гривень. А виконають таку послугу упродовж одного місяця.
Доречно сказати: автономер повинен читатися на відстані 25 метрів. Згідно з пунктом 30.2 Правил дорожнього руху, в Україні забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків. Наносити на них додаткові позначення або закривати автономери. Вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.
Читайте також: Нові сервісні центри: що зміниться і для кого