Нижче наводимо основні дані про Візову інформаційну систему, яка почала діяти в Україні.

Усі заявники тепер зобов'язані з'являтися в консульство особисто, щоб надати свої біометричні дані: відбитки пальців і цифрове фото. Ця процедура стосується, зокрема, заявок на короткострокові візи.

До анкети тепер потрібно прикладати так звані біометричні фотографії. Такі фото можна зробити в будь-якому фотоательє, попросивши дотримати необхідні вимоги — розмір 3,5х4,5 см, фотографія в анфас на світлому тлі.

Дані будуть дійсні протягом п'яти років. Протягом цього терміну відомості будуть зберігатися в базі даних загальної Візової інформаційної системи відповідно до європейських стандартів захисту персональної інформації. Люди, які раз здали відбитки пальців в одному з посольств країн шенгенської зони, протягом п'яти років зможуть отримувати візи через туристичні компанії або подавати заяви поштою.

Не потрібно здавати відбитки пальців дітям до 12-ти років та особам, у яких фізично неможливо взяти відбитки пальців, главам держав, членам національних урядів та їхнім сім'ям.

У випадку відмови надати біометричні дані заявники не отримають шенгенської візи.

Людям, у яких уже є візи до країн шенгенської зони, нових віз не потрібно робити, старі документи залишаються в силі.

Власники українських біометричних паспортів, які подаватимуть заявку на візу вперше, також повинні будуть прийти особисто в консульство після 23 червня, щоб подати заявку на отримання короткострокової шенгенської візи.

Час подачі документів може збільшитися на п'ять-десять хвилин, тому особливого збільшення черг не варто очікувати, переконують у німецькому посольстві.

Вартість візи залишиться такою ж, як зараз, — 35 євро.

Будь-яка особа має право отримати інформацію про свої дані у Візовій інформаційній системі від країни-члена шенгенської зони, яка внесла ці дані в систему. Будь-яка особа також може вимагати, щоб неточні дані, пов'язані з ним, були виправлені, а дані зібрані незаконним шляхом — видалені.

Більше інформації про Візову інформаційну систему можна отримати на сайті ec.europa.eu.

За матеріалами kherson.pro, dw.com