Про це свідчать дані анти-рейдерських штабів, які 3 місяці фіксували та протидіяли спробам рейдерських захоплень по всій Україні. Злочинці використовували стару схему незаконної передачі власності.

Усі махінації здійснюють за одною схемою. З допомогою чорних нотаріусів переєстрували агрофірму на іншу особу. І з цими документами прийшли до справжнього власника.

Є кілька регіонів для яких ця проблема дійсно нагальна. Це центральна частина України, там де скупчення сільськогосподарських земель,
– розповіла заступник міністра юстиції з питань держреєстрації Олена Сукманова.

Скільки точно у рік відбувається атак досі не знали навіть у Мін’юсті. Єдиного обліку ніхто не вів. Боротися зі злочинцями урядовці вирішили з допомогою антирейдерських штабів. Такі відкрили по всій Україні.

Читайте також: Рейдери неодноразово захоплювали агрофірму: коментар керівника

Штаби приймали та опрацьовували звернення громадян щодо спроб захоплення ділянок, розглядали спірні питання про належність майна, перевіряли документи про реєстрацію землі. А якщо потрібно, співробітники разом з поліцією виїжджали на місце конфлікту.

І хоча штаби працювали три місяці: з серпня до листопада, за цей час, хваляться у Мін'юсті, попередили декілька десятків рейдерських захоплень, відкрили 17 кримінальних проваджень. Власникам агрофірм у Полтаві та на Кіровоградщині майно повернули. А на Херсонщині на врожай наклали арешт.