Група дослідників разом із доктором Костадіном Кушлевим провели експеримент серед студентів, завдяки якому вивчали зв'язок між використанням смартфонів і проявом симптомів такого неврологічного розладу, як синдром дефіциту уваги та гіперактивності, пише Daily Mail.

Експеримент тривав два тижні, а участь в ньому взяли понад 220 студентів Університету Британської Колумбії.

У перший тиждень половина учасників повинна була якнайменше користуватись гаджетами, а інша половина — навпаки продовжила активне користування. Через тиждень групи студентів поміняли місцями: перша група знову стала часто користуватись смартфонами, а друга — ні.

По закінченню експерименту, ґрунтуючись на діагностичне і статистичне керівництво Американської психіатричної асоціації, вчені визначили різні поведінкові показники студентів і дійшли висновку, що систематичне, постійне користування смартфонами робить людей неуважними і гіперактивними.

Дослідження американських вчених довело, що через постійну перевірку повідомлень, чатів, оновлення програм, відволікання на сповіщення у соцмережах люди можуть допускати необережні помилки, забувати про заплановані завдання, відчувати труднощі у зосередженні, надмірно про все непокоїтися і метушитися. Все це дослідники називають негативною цифровою стимуляцією.

Використовуйте смартфон не так активно і ваш мозок буде вам вдячний.