Три хвилини пошуку серед уламків і пес подає голос. Це означає, що постраждалого знайшли під завалами. Таких чотирилапих рятувальників готують у кінологічному центрі при Міжрегіональному центрі швидкого реагування ДСНС. Це єдиний подібний тренувальний центр в Україні.

Ще з цуценятами починають працювати досвідчені кінологи. Навчають основним командам, та як шукати людей та вибухівку. Сергій Шлапак — бронзовий призер чемпіонату світу серед кінологів-рятувальників. Зараз він опікується двома чотирилапими.

Читайте також: Мобілізованим бійцям допомагають особливою терапією

Надзвичайники тренуються витягати поранених людей та надавати їм домедичну допомогу. У підводників тренування не такі видовищні. У водойми не пірнають, а сидять у барокамері. Водолазам потрібно провести у ній майже 200 годин на рік. Так вони звикають до тиску під водою. А практичні навички відточують у зоні АТО.

Та працюють у зоні АТО не лише водолази, а й інші підрозділи. Ротація — кожні 45 діб. До роботи на Донбасі готується і підрозділ аварійно-відновлювальних робіт. Їхня робота — лагодити те, що зруйнували терористи. Вже відбудували міст Томашівський, дитячий садок та домівки на Луганщині.