Люди добиваються виплати заробітної плати після ліквідації підприємств, звільнення, компенсації соціальних виплат. Але Уряд не виплачує грошей. Європейський суд роками вказував офіційному Києву на бездіяльність. Але реакції не було.

Читайте також: Суддю, яка відбирала права в автомайданівців, звільнили

Окрім переданих до Європейського Суду, величезна кількість подібних справ і у вітчизняному Державному реєстрі судових рішень. Тож навіть, якщо по старих рішеннях виплатять компенсації, з’являться нові. Потрібно розробити механізм, який дозволить швидко отримувати виплати, кажуть юристи Української Гельсінської спілки.

Навіть якщо вони вирішать питання 12 тисяч, або навіть більшої кількості судових рішень, цей процес може тривати безкінечно, якщо держава не змінить свою позицію. Людині має бути зрозуміло, що держава це рішення виконає її,
– пояснив юрист Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк.

Кілька тижнів тому Європейський суд з прав людини передав всі справи проти України Комітету Міністрів Ради Європи. Саме ця інституція має вирішити, як змусити Україну повернути борги громадянам. До кінця року відпрацюють механізм співпраці.

.