В ніч з 28-го на 29 березня Україна переходить на літній час – о третій годині ночі стрілки годинника необхідно перевести на одну годину вперед.
Втім, крутити стрілки саме вночі навряд чи хтось буде, кажуть пересічні українці. Багато хто взагалі забув, що завтра доведеться вставати на годину раніше. Щоправда, це ті, кому на роботу не треба. Трудоголіки ж умудряються цих змін не помічати. Натомість старші люди, особливо, ті, хто має проблеми зі здоров'ям зізнаються – призвичаїтись до нового режиму нелегко.
Хтось каже, що внутрішнього конфлікту переход на літній час не викликає, і на здоров'я не впливає.
Зараз недосипати будеш, бо будеш лягати по своєму часу, біологічному. Це на здоров'я впливає, на сердце, на тиск, гіпертонікам дуже важко,
— запевняють інші.
Насправді перехід на літній або ж зимовий час ніяким чином не впливає на здоров я людини, каже лікар-санологТетяна Гаврилова. В цей час і справді самопочуття може погіршитись, але зовсім з інших причин. Якщо самопочуття і справді погіршується, медики радять не нарікати на годинник, а звернутись до лікаря.
На годину вперед – в останню неділю березня і на годину назад – в останню неділю жовтня. Це необхідно для того, щоб наблизити адміністративний час до сонячного. Два рази на рік стрілки годинників переводять більш як 100 країн світу. Що стосується окупованого Криму, то перевівши цього разу годинники, Україна буде в одному часовому діапазоні з півостровом, який живе за московським часом.