Також існує велика кількість різноманітних освітніх ініціатив від провідних компаній. Серед них – безкоштовний сервіс Google "Клас", доступний вже на понад 40 мовах. Він дозволяє викладачу легко організувати навчальний процес в електронній формі. Усі матеріали та завдання доступні учням з комп'ютерів та планшетів.

В Україні також спостерігається бум мобільної електроніки. Лише у мережі "Київстар" кількість смартфонів і планшетів за рік виросла на 50% і сягає позначки 7 млн. Таке невпинне поширення розумних ґаджетів дозволяє й нам слідувати світовим тенденціям.

Цікавим прикладів впровадження сучасних технологій у навчання є спільний проект компаній Microsoft, Intel та цифрового видавництва "Розумники".

Ми поєднали зусилля, створили пілот, який назвали "Розумна дитина", взяли українську навчальну програму для початкових класів, переклали її в ігрове середовище, де діти, граючись у гру "Математика", вивчають речі, які вони би вивчали у зошиті. Як правило, дитини вистачає на 10-15 хвилин роботи в зошиті, потім вона втрачає інтерес. Коли дитина робить ці самі завдання з сенсорного екрану, отримує якісь підказки й винагороди, то вона проходить набагато більше матеріалу і рівень засвоєння кращий,
— розповідає керівник відділу роботи із закладами освіти компанії "Майкрософт" Ольга Свириденко.

Важливо, що програмне середовище, в якому працюють школярі, контрольоване. Дитина не може зайти на сторонні ресурси, зокрема у соцмережі. Розроблені відповідні правила та обмеження, за дотриманням яких стежить адміністрація школи.

Поза шкільною програмою також існує чимало корисних додатків, які дозволяють дізнатися багато цікавого у тій чи іншій галузі. Приміром, у магазині Windows є програми для вивчення біології, анатомії й механіки. Вони мають інтуїтивні інтерфейси та цікаво оформлений контент, що сприяє легкому засвоєнню матеріалу.

Програма iChemist від шрі-ланкійських розробників дозволить провести експерименти з хімії просто на планшеті, а Touchable Earth від новозеландців допоможе дітям дізнатися більше про культуру інших народів.

Вивчати історію України можна завдяки безкоштовному додатку Vkraina від національного телеком-оператора "Київстар". У ньому зібрані цифрові версії рідкісних історичних мап XVI-XVIII століть, складенні відомими західними картографами. Ці карти демонструють реальне уявлення європейців про Україну, її назви та кордони.

Колекція Vkraina проливає світло на дуже маловивчену, а в минулому взагалі заборонену історію картографування українських земель. Її основний лейтмотив - це різні імена України, які вона мала протягом століть на картах європейців. Тут можна подивитися, які землі раніше називались Московією, які – Білою, Червоною або Чорною Руссю,
— пояснює Провідний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю компанії "Київстар".

А ще у цьому додатку є копія мапи литовського князя Кшиштофа Радзвивілла 1613 року. Це перше в історії картографічне джерело, де згадується Україна. Тут вона позначена як Vkraina.