Таку заяву він зробив під час першого богослужіння після надання Україні Томосу про автокефалію ПЦУ. Сталося це у Софійському соборі Києва.

Читайте також: Епіфаній розпочав різдвяну літургію у Софійському соборі: фото та відео

Як зауважив Епіфаній, правдива Українська православна церква увійшла до родини православних церков як автокефальна, рівна з усіма іншими.

6 січня відправленням спільної божественної літургії у кафедральному соборі святого Юрія Переможця на Фанарі ми засвідчили євхаристійну єдність зі вселенським православ’ям, тому двері нашої єдиної помісної православної церкви є відчиненими для всіх, хто бажає разом у ній служити Богові та її народові,
– зазначив він.

За словами священнослужителя, попереду ще багато спільної праці для зміцнення церкви.

"Найперше маємо надалі підносити молитви за церкву, за подолання ворожнечі та за примноження любові", – підкреслив митрополит.

"Ми самі маємо відкласти минулі протистояння, відчуження та ворожнечу, бо лише через прощення одне одному ми зможемо справді утвердити єдину помісну автокефальну Українську православну церкву", – заявив очільник ПЦУ.

Також Митрополит Київський і всієї України звернувся до вірян, аби ті не закликали до розпалювання ворожнечі чи до насильства.

Нагадаємо, Вселенський патріарх Варфоломій у суботу, 5 січня, підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України. Церемонія підписання Томосу відбулася в патріаршому храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

6 січня ПЦУ отримала Томос від Варфоломія. Церемонія вручення відбулась на божественній літургії, яку спільно правили патріарх Варфоломій і предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній.

Вже 7 січня у Соборі святої Софії у Києві відбулася різдвяна літургія, під час якої уперше на всезагальний огляд виставили Томос. Опісля документ перенесли до трапезної храму: тут його зможе його побачити у будь-який день з 8:00 до 18:00. Щоправда, найближчими днями Томос знову повернуть до Стамбула, оскільки документ ще мають підписати всі члени Синоду Вселенського патріархату. Після цієї процедури його знову літаком доправлять до України, і тут документ буде зберігатися в особливих умовах.

Що таке Томос?Це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.

Як створювали Православну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Зокрема, священнослужителі їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й було ухвалено дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Українська помісна автокефальна православна церква. Предстоятелем Єдиної помісної православної церкви став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. Його кандидатуру підтримала більшість архієреїв на Об'єднавчому соборі в Києві. Кафедральним собором Православної церкви України став Михайлівський Золотоверхий собор.

Україна отримала Томос: дивіться відео