Для того, щоб піймати злодіїв, лісники облаштовують фотопастки – замасковані відеокамери, які реагують на рух і через систему GSM подають сигнал у лісове господарство. Апарат здатен працювати добу у режимі нон-стоп. Отримані фото чи відео стають беззаперечним доказом злочинів.
Камера в онлайн-режимі може відразу ж присилати на будь-який номер MMS-повідомлення з фотографією чи порушника, чи автомобіля, який заїхав. Спрацьовує датчик,
– розповів головний лісничий Смілянського лісгоспу Олександр Шкодич.
Для того, щоб вберегти ялинки від лісових браконьєрів, особливо в зимовий час, черкаські лісники купили навіть тепловізор. Так ловлять порушників вночі. Вдень же ліси патрулюють з повітря квадрокоптером.
Впіймані браконьєри сплачують штраф за кожне зрубане дерево. На додачу, щодо порушників складають протокол за адміністративне порушення.
"Легальні" ялинки і сосни продають на новорічних базарах. Кожне дерево має свій чіп або бірку зі штрихкодом. Зісканувавши його, через інтернет можна дізнатись походження дерева.
Читайте також: Топ-13 найдивніших ялинок світу: дивовижні фото
Новорічні дерева коштують від 60 гривень – все залежить від висоти. Найдорожчі – ялинки у горщиках – від 140 гривень. Навесні їх можна висадити у ґрунт.