Із малої радіостудії на Хрещатику на всю країну та за її межі лунає голос Олександра Авраменка. Саме він уже 13 років складає унікальні тексти для диктанту на День української писемності.
Автор каже, що цього року концентрація розділових знаків на один квадратний сантиметр була дуже високою, тому написати диктант ідеально буде складно. Але це зайвий раз визначить тих, хто дійсно слідкує за своїми мовними знаннями.
У червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка на початок диктанту чекає найрізноманітніша публіка: від школярів і вчителів до політиків і музикантів.
Перший ряд в аудиторії зайняли школярі. Заради свята писемності одягнули вишиванки.
Єдиним з уряду диктант наважився писати віце-прем’єр з гуманітарних питань В’ячеслав Кириленко. Відчув: є помилки. Але загалом задоволений.
Я давно диктант не писав. Якби це робити регулярно, то таке завдання для мене було б зовсім не складним,
— пояснив В’ячеслав Кириленко.
Верховну Раду на диктанті представляла колишня журналістка Ірина Геращенко. У неї — діаметрально протилежні очікування від результату.
Мені здається, я добре написала. Диктант був легкий, як на мене,
— розповіла народний депутат.
На відміну від політиків, музиканти зізналися, що помилок таки наробили. Іван Леньо з гурту Kozak System каже, що очікував складнішого завдання, але, попри це, не сподівається на хороший результат. А Вадим Красноокий з групи Mad Heads взагалі вважає, що головне — не оцінка в диктанті, а участь у ньому.
Написаний текст можна або надіслати на перевірку, або залишити собі на пам'ять. Адже головна мета акції — не перевірити знання, а об'єднати у День писемності всіх українців. Автори найкращих робіт отримають символічні подарунки — книги з автографами відомих письменників.
Автор — Єлизавета Герасимюк.
Читайте також: ТОП-10 фактів про українську мову