Перелік питань, що стоятимуть на порядку денному, з'явився на сайті Конституційного Суду. Про це повідомляє пресслужба КСУ.

Важливо Очільник КСУ не прийшов на допит у ДБР

Які питання Конституційний Суд розгляне цього тижня

2 листопада

Велика палата КС продовжить розгляд справи у закритій частині пленарного засідання про офіційне тлумачення норм Конституції, що стосуються права власності на землю.

3 листопада

Судді КСУ на засіданні мають розглянути низку важливих питань. Серед них:

  • справа про офіційне тлумачення норм Преамбули Конституції про "гідні умови життя", які має забезпечувати Верховна Рада;
  • справа про конституційність закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб";
  • питання відкриття конституційного провадження про відповідність Конституції окремих положень Кримінального процесуального кодексу України щодо застосування процедури спеціальної конфіскації;
  • розгляд закону про мову.

У чому полягають претензії до закону про мову:

  • Нардепи, більшість з яких є представниками "Опозиційної платформи – За життя", вважають, що закон порушує конституційні права громадян. Зокрема: на право використання рідної мови, право на розвиток мовної самобутності всіх корінних народів і нацменшин України.
  • Закон начебто ухвалювали з порушенням процедури.

Усі зазначені подання розглядатимуть у закритій частині пленарного засідання.

Актуально Наступною жертвою КСУ може стати закон про мову: призначили закрите засідання

5 листопада

На відкритій частині пленарного засідання судді КСУ розглянуть конституційне подання про конституційність положень окремих статей Кримінального кодексу України. Вони регламентують процедуру і випадки застосування спеціальної конфіскації.

Чим "відзначився" Конституційний Суд

  • Судді КСУ 27 жовтня на закритому засіданні фактично скасували антикорупційну реформу. Річ у тім, що своїм рішенням вони дозволили чиновникам та високопосадовцям брехати у деклараціях.
  • Після цього до діяльності КСУ прикута особлива увага. Подейкують, що наступним постраждати від рішень КСУ може закон про державну мову.