Про це розповіла експерт з працевлаштування Тетяна Пашкіна, повідомляє "Обозреватель".
"Вчителі потрібні в кожній школі. Ми маємо більше напрямок на бізнесове навчання, тому з сотень вакансій більше викладачів іноземних мов... У цілому кілька сотень вакансій для вчителів у всіх містах України ми маємо", – зазначила експерт.
Читайте також: Скільки заробляють вчителі: зміни за останні 24 роки
Вона також перелічила найзатребуваніші вчительські спеціальності.
Це, звичайно, викладач англійської мови для шкіл, для курсів, для бізнес-установ. Це вчителі в розвиваючих центрах. Це може бути музика, спів, мистецтво тощо. Це можуть бути вчителі математики, фізики і навіть викладачі вишів,
– розповіла Пашкіна.
Експерт зазначила, що найвищими є зарплати у вчителів англійської мови.
"Якщо брати вакансії центру зайнятості, де педагогам пропонують 5-8 тисяч гривень, київський учитель англійської мови може отримувати і 10, і 15, і 20 тисяч гривень. Звичайно, це не окладова частина, а те, що залежить від його завантаженості і професіоналізму, але цей викладач може вчити не тільки в школі або офісі, а й з дому по Skype", – розповіла Пашкіна.
Вона наголосила, що адекватних і кваліфікованих вчителів не вистачає скрізь і завжди.
"Якщо почнемо дивитися, хто потрібен і хто шукає, то це і загальноосвітні школи, і приватні заклади, і виші – всім потрібні вчителі. Іноді їх навіть готові брати без досвіду роботи, аби навчити і заточити під той колектив, який працює", – зазначила експерт.
При цьому вона констатувала, що професія вчителя, як і раніше, залишається непрестижною.
З огляду на те, що молодь не дуже охоче йде у школи після закінчення вишів, іноді нашим школам доводиться діяти за принципом "я його зліпила з того, що було" і задовольнятися людьми, які готові залишатися у педагогіці, тому що програмісти зараз престижніші,
– пояснила Пашкіна.
До слова, міністр освіти на науки України Лілія Гриневич сповістила, що станом на вересень 2018 року середня зарплата працівників освіти в Україні становила 7400 гривень, і надалі вона поступово підвищуватиметься. Відтак, лише після 2020 року вчителі зможуть мати зарплату у розмірі 11 тисяч гривень.