Шалена гонка озброєнь та потенційна можливість використання чи то Заходом, чи то СРСР, скажімо, тактичної ядерки, існували фактично до 1991 року – себто до розпаду Союзу та закінчення Холодної війни. Водночас зі заяви заступниці генерального секретаря ООН у справах роззброєння Ідзуми Накаміцу зрозуміло, що ризики атомної катастрофи зараз навіть вищі, аніж у минулому столітті. Про це інформує 24 Канал з посиланням на засідання Радбезу ООН, що транслювало Суспільне.

Дивіться також Ядерна колонія Росії: для чого Путін лякає світ і підставляє Сі

Світ повинен діяти

Як зазначила посадовиця, світові держави повинні діяти разом, аби зупинити потенційну загрозу. Вона закликала Вашингтон та Москву провести перемовини щодо підписання договору, який буде запобіжником до застосування ядерки.

Ризик застосування ядерної зброї зараз вищий, чим на піку Холодної війни. Я хочу повторити, держави мають уникати будь-яких дій, які призводять до ескалації. Задля безпеки всіх нас, я закликаю Росію, США та ООН поговорити про повернення до нового договору про ядерну зброю. Ці дії вкрай потрібні для міжнародної стабільності,
– сказала Накаміцу.

Скільки ядерних боєголовок має кожна країна
Скільки ядерних боєголовок має кожна країна / Картинка 24 Каналу

Росія припинила участь у ДСНО і хоче дати ядерку Білорусі

  • Згадаємо до цієї теми, що у лютому 2023 року президент ворожої держави Владімір Путін заявив про припинення участі Росією у Договорі про стратегічні наступальні озброєння, який був підписаний між Вашингтоном та Москвою декілька десятиліть тому.
  • Власне, цей документ усі ці роки стримував обидві держави від повернення до гонки озброєнь та, певною мірою, гарантував світову ядерну безпеку для всього людства.
  • Важливо наголошувати, що саме Росія на чолі з Путіним є тією державою, яка може натиснути на "червону кнопку" та станеться атомна катастрофа земного масштабу. До речі, не так давно диктатор заявив про передачу Білорусі тактичного ядерного озброєння.