"Одержання дипломів не державного зразка, а зразка вищих шкіл, – це один зі способів деперсоніфікації, коли на кін освітнього дискурсу виходять не персони, чиновники Міністерства освіти, а виходять вищі навчальні заклади з відповідною інтелектуальною репутацією, тому я повністю поділяю таку позицію", – каже глава парламентського підкомітету з питань вищої освіти Ірина Фаріон.
За її словами, проблема української політики, у яку вмонтована освіта, – у її загостреній персоніфікації, тобто закони не працюють, коли є присутнім чийсь негативний вплив.
Окрім того, на думку опозиціонерки, не можна надавати право видачі диплома власного зразка абсолютно всім ВНЗ, а лише деяким.
Якщо надати ВНЗ абсолютно вільне плавання, то ми на місцях можемо одержати таких самодурів, яким є Табачник. Тобто потрібно знаходити баланс сил між державною політикою у вищій освіті, що обов'язково має бути, і між академічною свободою, що також має обов'язково бути, якщо ми хочемо жити в самодостатній незалежній державі, яка завжди славилася потужними науковими досягненнями,
– додає нардеп.
На думку Фаріон, існує рейтинг найкращих ВНЗ, і, якщо взяти його до уваги, можна було б надати право видачі дипломів недержавного зразка найкращим 5-10 з них. Та вона певна, що таку ініціативу не підтримає Міністерством освіти й науки, молоді та спорту.
Як відомо, ще у 2012 році тоді чинний міністр освіти Михайло Згуровський очолював робочу групу при уряді з розробки законопроекту про вищу освіту, однак після зміни Кабінету Міністрів уряд сам продовжив роботу над проектом закону.