"Велика проблема полягає в тому, що Президент не виростив нових "легенд", тільки добре знайомих. Він не працює сьогодні з професіоналами. На першому місці – принцип особистої відданості. А Захарченко дуже добре вписується в цю схему. Тому в найближчий час, незважаючи на ріст конфліктності населення з правоохоронними органами і міліцією зокрема, відставки Захарченка не буде", – переконаний Небоженко.

Окрім того, політичний експерт гадає, що акції протесту проти правоохоронних органів здебльшого відбиваються на репутації самого Януковича, аніж міністра внутрішніх справ.

"Янукович сам винний, бо збудував таку ієрархічну систему: якщо виникає певна криза і "б’є" по певній особистості, то в кінцевому результаті репутацію втрачає єдина людина – Янукович. Це – зворотна реакція його "царського" становища. У даному випадку, що би не відбувалося в українській міліції, відповідати буде не Захарченко, бо він призначений і може бути звільнений, а Янукович. Тобто шляхом дискредитації Захарченка дискредитують президента", – наголосив політолог, додавши, що Захарченко, на його думку, не контролює міліцію.

Нагадаємо, 17 липня учасники врадіївської пішої ходи дійшли до Києва. 18 липня, близько 23:30 на Майдані Незалежності 4 автобуси спецпідрозділу "Беркут" оточили "врадіївських" мітингувальників, які встановили намети у центрі столиці. "Беркутівці" розігнали мітинг і затримали кількох активістів.

Водночас, столичні правоохоронці запевняють, що мітингувальників на Майдані Незалежності у Києві спецпідрозділ "Беркут" не розганяв.

Організатор "врадіївської ходи" Василь Любарець заявив, що у суботу активісти збираються знову встановити на столичному Майдані Незалежності намети й відновити нічні чергування.