Вражений українською музикою, правнук самураїв вирішив опанувати бандуру і тепер дивує своєю грою глядачів по всьому світу. Чарлі Сакума, так називають його у Канаді, прагне популяризувати українську культуру у рідній Японії та інших країнах, бо переконаний, що подібної в світі немає.
"Коли я вперше побачив гопак на сцені, це мене просто перевернуло. Здавалось, це музика з іншої планети. Якщо дивитись очима японця, то українська культура це кладязь золота. Звичайно ж не в сенсі грошей", - каже японський бандурист Сакума Сюіці.
Електрик за фахом, Сакума Сюіці опановував бандуру разом с канадськими, американськими і українськими викладачами. Попри те, що японець вже мав досвід музиканта, коли виступав в одному з Токійських джаз-бендів, наука давалась йому не легко. Втім японське терпіння допомогло. До речі, більшість асоціацій з Україною у бандуриста теж пов`язані з музикою.
Незважаючи на те, що українською Сакума-Сан знає лише кілька десятків слів, співати українських пісень він вже навчився. Мовляв, що то за козак, який не співає.
Виступ японського бандуриста у Києві викликав неабиякий інтерес. Музикант влаштував чайну вечерю в одному з книжкових клубів. Між іншим, японський кобзар вирішив назавжди пов`язати свою долю з Україною. Навесні має намір переїхати сюди і створити сім`ю. Наречену підібрав собі у Львові. Щоправда, як звати дівчину, забув. На запитання, чим його так ваблять українські жінки, відповідає однозначно - дуже гарні.
Як житиме японський кобзар в Україні, поки до кінця не розуміє він сам. Лише упевнений в своїх творчих планах. Музикант каже, що хоче виконувати на бандурі японські пісні і застосовувати цей музичний інструмент у різних музичних жанрах на зразок етно-року і джазу.