Із центру Танегасіма запустять ракету H2A202 з двома апаратами на борті. Перший - міжпланетний метеорологічний супутник Akatsuki або PLANET-C. Інший - космічний вітрильник IKAROS.
Станція Akatsuki долетить до Венери за 6 місяців. Після цього апарат вийде на орбіту і досліджуватиме планету 2 роки. Місія вартістю понад $2,6 млрд. повинна допомогти науковцям вивчити погодні умови Венери, отримати нові дані про атмосферу та вулканічну активність.

Блакитна планета вкрита хмарами вуглекислого газу. Вітри дмуть зі швидкістю 400 км/год., це в 60 разів швидше, аніж обертається сама планета. Саме цей феномен найбільше цікавить науковців.
Akatsuki рухатиметься еліптичною орбітою на висоті від 300 км до 80000 км. На борті апарата - 5 різних камер, які досліджуватимуть планету в спектрах від ультрафіолетового до інфрачервоного. З їхньою допомогою супутник складатиме тривимірну карту атмосфери Венери.

Накамура Масато (JAXA, керівник групи PLANET-C): “Сама Венера ледве обертається, але оточуючий шар вуглекислого газу рухається з такою швидкістю, яка приблизно дорівнює чотирьом земним дням. Це дуже дивно. Тобто, на відміну від Землі, тут майже нерухомий центр, а поверхня обертається. Одне з головних завдань місії - зрозуміти чому наша планета та Венера настільки різні. Завдяки цьому ми сподіваємось більше дізнатися про саму Землю”.

Після того, як Akatsuki розпочне свою роботу на орбіті Венери, ракета H2A202 випустить у космос апарат IKAROS (Interplanetary Kite-craft Accelerated by Radiation Of the Sun). Самі розробники називають його "космічною яхтою". Справа в тому, що рухатимуть апаратом надтонкі вітрила, які вловлюватимуть пориви сонячного вітру.

Окрім цього, на поверхні апарату розташовані сонячні батареї, які вироблятимуть електроенергію для живлення бортових систем, зокрема контролера польоту. Цей модуль управлятиме кутом нахилу вітрил відносно Сонця для забезпечення оптимального падіння променів.

Головна мета цієї місії - демонстрація маневрування та значних змін орбіти під час польоту до Венери. Ця фаза випробувань триватиме приблизно півроку. Якщо місія буде успішною, японці відправлять сонячні вітрильники у різні закутки нашої системи, зокрема до Юпітера.