Метелики-парусники відрізняються від своїх родичів великою площею крил відносно маси тіла комахи. Це обмежує швидкість помахів і загальну рухливість крил, що відрізняє політ парусника від польоту інших видів метеликів.
Інженери Хірото Танака і Ісао Шімояма спроектували і виготовили орнітоптерів, повноцінну копію метелика, що повторює форму їх крил і малюнок судин на них. Вчені аналізували його переміщення в повітрі і прийшли до висновку, що в цілому припущення про особливості механіки польоту парусника були вірними.
"Як технічне досягнення, ця робота вражає, однак нам потрібно приділити більше уваги ряду аеродинамічних і біологічних тонкощів", - сказав співавтор роботи Роберт Дадлі з університету Каліфорнії.
За словами Дадлі, в цілому, робот з пластиковими крилами дає вірне уявлення про механізм польоту, але різниця між ним і справжнім метеликом така велика, що це ускладнює будь-які висновки для біології.
Фахівці з університету Токіо сконструювали повнофункціональну копію метелика-парусника, яка дозволить вивчити біомеханіку польоту цих комах.