Реформування ГПУ
За його словами, через безконтрольність ГПУ вона не реформувалась за часів Яреми, результатом чого Україна втратила понад 200 млн євро.
"Віталій Ярема хотів зберегти каральну сталінську прокуратуру, бо з того часу вона фактично і не реформувалася", — сказав Юрчишин.
На 25 квітня, на його думку, нічого не відбудеться, але зараз є величезний ризик, так як влада хоче перенести реформи в ГПУ.
Чому затягують з реформою ГПУ?
Як розповів експерт, є декілька факторів чому влада відкладає реформування ГПУ – тактичні та стратегічні. Один із елементів реформ прокуратури – це незалежна антикорупційна прокуратура. Тому один із тактичних факторів – домогтися того, щоби антикорупційний прокурор не був вибраний незалежною комісією.
"Стратегічне завдання. Дуже легко керувати прокуратурою сталінського режиму. І дуже важко керувати прокуратурою європейського зразка, яка не має загального нагляду, але є представником держави у судах", — розповів Юрчишин.
Звернення до президента
Як повідомив Юрчишин, Президент України за конституцією відповідальний за призначення генерального прокурора. Тому, або Порошенко вимагатиме від генпрокурора реформи і вони відбудуться, або не вимагатиме і їх не буде.
"Реформа ГПУ передбачає достатньо серйозне зменшення кількості прокурорів та підвищення мотивації їх працювати на честь держави, а не на свою кишеню", — сказав член правління "Transparency International Ukraine".