Вона реалізується у межах останнього пакету підтримки, виділеного ЄС Україні в липні 2022 року. Так, фермери зможуть вже цієї осені розпочати посівну, закупити корми, відремонтувати техніку тощо. У відомстві наголошують, що процес відбору кандидатів та отримання виплат відбуватиметься прозоро, швидко та безпечно.
Зверніть увагу Аграріям та фермерам можуть продовжити відстрочку від мобілізації
Хто може розраховувати на допомогу
Безповоротну грошову допомогу від Європейського Союзу можуть отримати фермерські господарства та інші виробники сільськогосподарської продукції. Мовиться про аграріїв, які обробляють від 1 до 120 га сільськогосподарських угідь або утримують від 3 до 100 корів.
Яку суму можна отримати
Розмір фінансової допомоги для малих фермерів становить:
- 3 100 гривень на один гектар оброблюваних угідь сільськогосподарського призначення (але не більше 372 тисяч гривень);
- 5 300 гривень на кожну корову, яка перебуває у власності отримувача (але не більше 530 тисяч гривень).
Як наголосили у відділі співробітництва Представництва ЄС, внаслідок загарбницької війни росії проти України наші аграрії втратили значну частину посівів озимих. Тому екстрена підтримка малих агровиробників є вкрай важливою.
Дрібні сільгоспвиробники, які є основним джерелом продовольчої безпеки країни та основними виробниками продукції для внутрішнього споживання, постраждали найбільше,
– зауважив Фредерік Куне, керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні.
За словами Міністра аграрної політики та продовольства України Миколи Сольського, наразі працюють над розширенням програм підтримки в Державному аграрному реєстрі. "Закликаю всіх сільгоспвиробників реєструватися в системі та слідкувати за оновленнями", – додав він.
До теми – російські загарбники зруйнували елеватор з тисячами тонн зерна в Очакові: дивіться відео