За словами експертів, 27 країн-членів ЄС навряд чи підтримають політичну частину документу через негаразди всередині країні.
"Це буде погано для України, тому що це буде означати, що політичної частини ми не маємо, тобто, жодної обов’язкової угоди, яка нас змушує дотримуватися європейських цінностей, у нас не буде, а зона вільної торгівлі, яка вигідна уряду Януковича,ми її маємо і Янукович може просто зупинитися на цьому", - вважає аналітик Володимир Єрмоленко.
Тим часом під час "українського тижня" у Європарламенті стало відомо - Рада Європи реалізовуватиме план дій щодо проведення в Україні реформ у сфері прав людини, верховенства права та демократії. Документ розрахований на 3 роки. Аби реалізувати задумане, виділять 22 мільйони євро.
"Треба змиритися з тим, що Європа - це такий континент, для якого важливі демократичні формальності. Якщо держава не виконує якісь демократичні стандарти і, де демократія є просто мішурою і не відображає суті справжніх процесів в країні, то з такою державою постійно говорять про демократію, про свободу слова. Насправді дотримання цих норм, воно не тільки і не стільки в інтересах Європейського Союзу , скільки в інтересах самої України", - переконує експерт з міжнародних питань Олександр Палій.
Нагадаємо, в Європарламенті стартував "український тиждень". На порядку денному - рекомендації Єврокомісії щодо угоди про асоціацію ЄС та України, а також - щодо створення зони вільної торгівлі. Парафувати угоду про асоціацію планують вже в грудні - під час саміту Україна - ЄС.