“Це потенційні смерті. Уявіть собі, в наші переповнені поліклініки хлине величезний потік здорових людей. Це 100% хворі люди не зможуть вчасно отримати медичну допомогу”, - вважає правозахисник В’ячеслав Костилєв.
Правозахисник також зауважує, запровадження обов'язкового медогляду призведе до масової торгівлі медичними довідками. Водночас, колишній міністр охорони здоров'я Василь Князевич позитивно оцінив нещодавно оприлюднений наказ МОЗ про загальну диспансеризацію. Хоча й зазначив, в документі відсутня мотивація для громадян, щоб медогляд не перетворився на звичайну купівлю меддовідки.
“В цьому наказі не включений громадянин. Який інтерес? От я не прийду на щорічний медичний огляд, і що далі? Тут низка проблем виникає”, - каже екс-міністр охорони здоров’я Василь Князевич.
В той же час, у Міністерстві охорони здоров'я пояснюють - диспансеризація в Україні не є і не буде обов'язковою. Примушувати громадян проходити обстеження ніхто не збирається. Люди самі мають бути зацікавлені у медогляді - йдеться у заяві МОЗ. У відомстві також зазначили - приводом для ухвалення наказу став незадовільний стан здоров'я українців, зокрема, низька тривалість життя.