Найбільше дісталося мешканцям Києва - для них на третину дорожчає ще й опалення. У профільному Міністерстві виправдовуються - навіть з підвищенням українці все одно платитимуть замало.

“Тариф нижче собівартості. Змінюється ціна на електроенергію - собівартість зростає, змінюється на щось інше - собівартість зростає, якщо ми не будемо змінювати це, то ми вже прийшли до того - 3 мільярди збитків по минулому році”, - сказав заступник міністра житлово-комунального господарства Сергій Ласіков.

Відтак, у Міністерстві переконують - ціна компослуг покриває лише 60% їх собівартості. Пересічні ж громадяни урядової арифметики не розуміють.

“Зарплату залишають нашу, а тарифи піднімають під європейські стандарти”, - обурюється киянин Олег.

“Понабирали кредитів в міжнародному банку, нема чим розрахуватися. Міліонери, мільярдери наші - вони ж їх не рухають. А з простого люду здирають шкуру”, - каже киянин Тимофій.

“Люди бідні - більше половини, і це дуже тяжко для людей, особливо для пенсіонерів”, - додала киянка Віра Михайлівна.

Однак лютневе підвищення може бути далеко не останнім. Вже з квітня на половину може зрости ціна на газ, а пізніше знову дорожчатиме електроенергія. Натомість, реформ урядовці не обіцяють. Мовляв, для їх здійснення необхідно 60 мільярдів гривень. У бюджеті, кажуть, таких грошей немає, а інвестори “комуналкою” поки не цікавляться.