Тим самим депутати завершили роботу над документом, який вперше, ще до офіційного внесення проекту до парламенту, пропонувався до широкого громадського обговорення, в тому числі через інтернет. Опозиційні фракції голосували проти. Таким чином, з 1 березня замість міліції в Росії діятиме поліція. Назва змінюється в рамках корінного реформування МВС, спрямованого на підвищення ефективності діяльності правоохоронних органів.
Найпалкіша дискусія розгорнулася під час обговорення поправок у другому читанні. Фактично, Держдума дозволила майбутнім поліцейським бити жінок за винятком тих, у кого є "видимі ознаки вагітності". Запропонована поправка до законопроекту "Про поліцію", що містить вимогу заборонити правоохоронцям застосовувати силу проти представниць слабкої статі, не знайшла підтримки у більшості народних обранців.
У ході обговорення поправок до законопроекту "Про поліцію" депутат з "Єдиної Росії" Андрій Макаров запропонував прибрати уточнення "з видимими ознаками вагітності", заборонивши взагалі бити жінок.
"Я, чесно кажучи, викинув би "видимі ознаки вагітності" і скажу, що в принципі жінок-то бити не можна", — сказав депутат.
За його словами, комітет Держдуми з безпеки відхилив дану поправку до законопроекту на тій підставі, що вона не враховує інтереси охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю, а також необгрунтовано створює загрозу для життя і здоров’я громадян. Макаров, у свою чергу, підкреслив, що залишається на своїй позиції і вважає, що "жінок бити недобре". Депутати зустріли оплесками це зауваження.
"Ті, хто плескають, на секунду задумайтеся, що порівняно недавно такі, з дозволу сказати, жінки підірвали кілька літаків", — зауважив заступник голови комітету з безпеки Володимир Колесніков, який доповідав по законопроекту.
Головуючий на засіданні перший віце-спікер Держдуми Олег Морозов резюмував цю дискусію так: "Поправка відхиляється за принципами гендерної рівності".