Незабаром кожен охочий зможе на власні очі побачити Чорнобиль та Прип'ять, відвідати атомну станцію і побувати на оглядовому майданчику об'єкту "Укриття". Проте ані сафарі, ані ночівель у Зоні відчуження не обіцяють. Організатори переконують - здоров'ю туристів під час поїздки нічого не загрожуватиме, адже мандрівка розрахована на короткий термін.

”Нашими фахівцями, фахівцями Міністерства охорони здоров'я були проведені дозиметричні заміри даної зони. І дано таке заключення фахівцями, що в даній зоні люди можуть перебувати від 4 до 5 діб без шкоди своєму здоров'ю”, - каже директор Департаменту медико-біологічниго захисту МНС України Петро Волянський.

Втім, більш вразливим туристам, за їхнім бажанням, видаватимуть спеціальні захисні костюми. Поки що ані вартість туру до Чорнобиля, ані фірму, що здійснюватиме перевезення, у профільному міністерстві не називають. Кажуть, підпишуть угоди з кількома туристичними компаніями.

”У нас немає якоїсь середньої ціни. Цю ціну будуть формувати власне ці компанії. Але нашим завданням, як державного підприємства, яке відповідає, безпосередньо, за організацію всіх відвідувань і політику інформаційну, яку ми здійснюємо, буде відрегулювати на засадах партнерських відносин, ціну таким чином, щоб вона була найнижча, яка можлива на ринку”, - каже директор ДП "Чорнобильінтерінформ" Оксана Нор.

Нагадаємо, для шанувальників екстремального туризму Чорнобиль відкритий і зараз. Кілька приватних фірм організовують одноденні тури до Зони відчуження. Перевагу надають іноземним туристам. Коштує така поїздка, в середньому, від 500 гривень з людини.