На прес-конференції до річниці роботи НАБУ керівник відомства переконує, що це через навмисне затягування справ в судах і вкотре наполягає, що проблему вирішить Антикорупційний суд.
Читайте також: "Плівки Онищенка": Ситник розповів про небажання нардепа надавати записи слідству
Детективи Бюро, за словами Ситника, працюють ефективно: за три роки роботи – 200 справ про топ-корупцію.
Чому департамент так вперто намагався зірвати операцію НАБУ? Бо вони не збирались боротись з міграцією, а навпаки багато в чому сприяли їй,
– сказав Ситник.
Директор НАБУ заявив, що детективи уважно стежать за розслідуваннями у ЗМІ і навіть працюють на випередження. Наприклад, розслідувати можливе розкрадання державних коштів під час закупівель озброєння для армії та причетність до них депутата Сергія Пашинського почали ще до публікації журналістів.
Також в НАБУ перевіряють, чи відмивав гроші мер Одеси Геннадій Труханов через купівлю лондонської нерухомості.
Мій останній візит в Лондон був пов'язаний не лише зі спробами пожвавлення міжнародної співпраці з британцями, а й по цій справ також,
– прокоментував директор НАБУ.
Справа, щодо привласенння бюджетних коштів через купівлю заводу "Краян", де Труханов підозрюваний, скоро дійде до суду.
А от розслідування ж щодо плівок Онищенка, де нібито фігурує президент Порошенко, далі не пішло. Онищенко не хоче передавати детективам оригінали плівок. Тому поки їм залишається чекати, доки його екстрадують в Україну, бо від слідства він переховується, адже є фігурантом "газової справи".
Запитали у Артема Ситника і про провадження, яке є ГПУ відкрила проти нього. Нібито в 2010 році він отримав квартиру, як хабар.
Знаючи, яке тепле відношення ГПУ має до мене, то можу лиш сказати, що якби були порушення, то й підозра вже була б, адже цій справі вже 2 роки, а доказів досі не надали,
– відповів Ситник.
Також директор НАБУ поскаржився на брак детективів у відомстві. Та на те, що парламент досі не надав їм права прослуховувати підозрюваних, а НАЗК не відкрило повного доступу до реєстру декларацій.