Найпопулярнішою темою серед зареєєстрованих у Facebook народних обранців стала депутатська присяга. Більшість парламентаріїв активно постили фото документа. Деякі також додавали до неї урочисті обіцянки працювати на благо країни, не підвести своїх виборців та покращити репутацію парламенту, зіпсовану їхніми попередниками. Так, наприклад, представник "Блоку Петра Порошенка" Олександр Черненко, обраний головою Лічильної комісії, пообіцяв "після Олійника карму відновлювати у цієї посади".


Були і такі, які давали обіцянки просто так, без фотографій. Так, лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко написав: "На оновлену Верховну Раду мільйони українців покладають свої надії і сподівання. Якщо не виправдаємо їх - гріш нам ціна... Але я вірю, що все буде добре. Слава Україні!".


Депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко також зазначив, що якби всі депутати попередніх скликань дотримувалися прийнятої присяги, то у нас була б "процвітаюча країна з потужною системою оборони і безпеки, розвиненою ринковою економікою, високим рівнем соціального захисту, освіти, медицини, культури і духовності".

Тепер нашому скликанню доведеться надолужити згаяне скликаннями попередніми! Надолужимо,
- наголосив Геращенко.

У його колеги по партії Вікторії Сюмар складання присяги не викликало жодних емоцій. Радість у депутатки викликало лише падіння ціни на нафту. Вона так і написала: "Робота є робота. Але емоція таки з'явилась. Позитивна. Після прочитання ось цієі новини. Соррі за непотрапляння в урочистий тренд). Світ нам помагає. Маємо ще помогти самі собі".


Окрім вражень від присяги парламентарії ділилися із користувачами соцмереж деякими побутовими подробицями депутатського життя, повідомляли про прийняті кадрові рішення, обговорювали місця, на яких їм тепер доведеться сидіти у ВР, та ділилися планами на майбутнє.

Так, представник "Народного фронту", колишній журналіст Сергій Висоцький прокоментував той факт, що заступником голови депутатської групи "Воля народу" став Андрій Деркач. "Очевидно, групу варто перейменувати у "Волю російського народу". У новому парламенті п'ята колона буде зосереджена на правому фланзі залу", — зазначив він.


Комбат, а тепер і народний депутат Семен Семенченко повідомив, що він з іншими комбатами планує "увійти до комітету з безпеки і оборони і навести порядок у цій сфері". "Готові взяти на себе відповідальність перед країною", - наголосив він.

Найпопулярнішими серед журналістів стали "кадрові" пости Бориса Філатова та Володимира Парасюка. Перший написав, що вирішив залишити фракцію "Блок Петра Порошенка" і стати позафракційним депутатом. Другий – спростував заяву лідера фракції "БПП" про свій вступ до неї.

У свою чергу представник "Батьківщини" Ігор Луценко зазначив, що йому у Раді пощастило. Як мінімум – із місцем сидіння. "Прямо позаду мене в сесійній залі сидить Дмитро Ярош, в компанії Борислава Берези, праворуч від Яроша – Борис Філатов, за ним - Володимир Парасюк. Мій екс-колега по Київраді Ігор Мосійчук - ліворуч від Борислава. З неприємного - за два місця праворуч сидить Лесик Довгий", - повідомив він.


Найпозитивнішим депутатом став представник "Блоку Порошнеко" Віталій Чепинога. Його "парламентсько-побутові" спостереження у соцмережі користувалися чималою популярністю. Так, Чепинога поскаржився, що для голосування видали "якийсь "плейстейшн" допотопної давності". "Ні машинок, ні гоночок, ні вертольотиків... Тіки букви і цифри якісь... Рудімент технологій, атавізм чистой води... Нажав зелену кнопку, думав світофор загориться на вулиці зеленим свєтом... А потом оказалось, що то я за Яценюка голосував", - написав він.


Також він жаліється, що депутати-попердники мали на диво сумне парламентське життя.

Ще діск дали - СіDi... Написано на ньому: "Верховна Рада 7-го скликання". Я думав там пєсні колишніх нардепів під гітару або хотяби під кобзу... Тіпа: Ганна Герман": Он уехал прочь на ночной электричке, пі*****, - тоже мнє залізний хозяїн, б**", або Інна Германовна: "Я черная моль, я летучая мішь"... Або даже шось із раннього Звягільського, тіпа "Напілась я п’яна, не дойду я додому"... Ніфіга там нема... Тіки якісь скучні законопроекти... Нудно люди жили, короче,
- написав Чепинога.

Ще один депутат від "Блоку Порошенка" Павло Розенко опублікував власне селфі із першого дня роботи нової ВР, зазначивши, що настрій щодо її майбутнього має скептичний. І, здається, що його скептицизм має підстави.

Уже в перший день роботи депутати почали потроху з'ясовувати стосунки. Наприклад, новообраний депутат Борислав Береза, коментуючи слова вищезгаданого Юрія Луценка, написав: "Ви нічого не переплутали? Ви сказали, що 302 депутати обрані для поліпшення ситуації в Україні? А інші? Я обраний, щоб погіршити? Ярош обраний щоб погіршити? А Борис Філатов, Юрій Дерев'янко та всі інші? Виходить, що Ви декларуєте, що ті хто не увійшов до коаліції вже за замовчуванням деструктивні? Проповідуєте "Хто не з нами ті проти нас"? Ви так нічому і не навчилися. Ви вважаєте, що якщо ми говоримо правду то ми проти вашої коаліції? Ви вважаєте, що якщо ми хочемо об'єднати і відродити Україну то ми проти вас? Ви вважаєте, що якщо ми критикуємо вашу кулуарщину, лицемірство і квотні принципи, то ми проти вас? Якщо так, то ми дійсно проти. Але зауважте, що це ви призначили себе до нас в супротивники. Ми підтримаємо якісні державні кроки коаліції, але не дамо дерибанити Україну".


Представник "Самопомочі" Єгор Соболєв ще напередодні засідання написав:

Якщо ми почнемо роботу з обрання керівництва парламенту, від цього виграє Петро Порошенко та Опозиційний блок. Президент поставить спікером відданого йому Володимира Гройсмана і буде далі сперечатися з Народним фронтом про контроль над урядом. На радість ворогам країни і на наше горе. Опозиційний блок отримає керівництво парламентськими комітетами відповідно до кількості його депутатів. Зокрема, спільники Януковича вже озвучили прізвища претендентів на головування в комітеті з правопорядку і боротьби з корупцією. Рабинович та Мирний. Так-так, той самий, що керував охороною Фірташа

Колишній регіонал, нині депутат від "Опозиційного блоку" Юрій Мірошниченко, від імені своєї партії неочікувано зайняв досить нейтральну позицію. "Опозиційний блок претендує на керівні посади в комітетах з функціями контролю за владою. Але ми не будемо робити трагедії навіть у тому випадку, якщо наші представники не очолять жодного комітету. Все одно рішення будуть ухвалюватися представниками фракцій коаліції, адже вони мають більшість", - написав він.

Новообрані парламентарі обіцяють, що не розгублять запал, з яким вони почали працювати. Чи зможуть вони втримати робочий настрій та швидкість, з якою приймають рішення – побачимо вже за тиждень.

Євгенія Мазур, Телеканал новин "24"