Однією такою сіткою можна виловити до 100 кілограмів риби за раз. У цю купу навалили “путанок” загальною довжиною у 30 кілометрів. Скільки в них потрапило б риби - можна тільки здогадуватися.
“Сотні тисяч тонн. Тисяч тонн риби! Тобто йде масове винищування і вбивство наших водойм. Академія наук, яку ми дуже і дуже часто залучаємо до наших відновлювальних програмами, стверджує, що з 98-го року риба перевалила ту межу, коли може відродитися”, - сказав голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков.
В рибнагляді кажуть: сітки - не найстрашніше. Більшої шкоди мешканцям водойм наносять електровудки. Так, після її використання виловлюється тільки 10% риби. Решта - скаліченою просто осідає на дно. При цьому, вражена електричним струмом риба в подальшому втрачає здатність до нересту. В Держрибгоспі кажуть: за поточний рік в Україні офіційно зафіксовано близько 100 тисяч фактів незаконного рибальства. Десята частина з них має кримінальну перспективу.
“Практика показує, що більше тисячі гривень нанесення збитків державі - кримінальні справи, проводяться кримінальні справи. Більше тисячі гривень і більше”, - зазначив голова комітету рибного господарства України Віктор Дроник.
Як би там не було, але жодної рибини у ці сітки більше не потрапить, тішаться рибінспектори. Вогонь завадив.