"Цього року за рішенням уряду були зменшені нормативи для розрахунку субсидії. Сама ж програма субсидування прив'язана до прожиткового мінімуму, який заморозили на рівні грудня 2013 року. Таким чином люди будуть змушені платити більше, навіть якщо вони підпадуть під програму пільг, субсидій та компенсацій", - сказала вона у Миколаївці Донецької області.

Королевська зазначила, що для країни, де практично половина населення перебуває на межі бідності в результаті різкого падіння економіки та стрімкої девальвації гривні, це неприпустимо. За її словами, сьогодні не час для експериментів і потрібно повернутися до попередньої формулі розрахунку субсидії, яка в середині 90-х допомогла вижити не одній сотні тисяч українських сімей.

"Потрібно повернутися до старого порядку виплати субсидій 1995 року, коли основним критерієм для їх отримання було перевищення вартості послуг ЖКГ 10% від доходу непрацездатних і 15% від сукупного доходу працездатних осіб у домогосподарстві. Ніяких інших критеріїв для отримання субсидії в межах норм споживання бути не повинно. Тому терміново з нормативних документів про розрахунок субсидії потрібно виключити будь-які згадки про "прожитковий мінімум", або підняти його до розміру, необхідного для оплати послуг ЖКГ", - сказала вона.

Крім цього, за словами Наталії Королевської, прожитковий мінімум, а отже мінімальну пенсію і зарплату, треба підвищувати як мінімум відповідно до зростання цін на товари та послуги, а не заморожувати на нереалістичному рівні.