Заступник начальника управління Генпрокуратури в Уральському федеральному окрузі Андрій Кур’яков розповів деталі загадкової загибелі альпіністів, повідомляє РИА Новости.

Дізнайтеся більше Таємниця перевалу Дятлова: чому Гора смерті досі забирає життя

За словами Кур’якова, група пішла на 50 метрів від намету до кам'яної гряди, це природний обмежувач лавини.

Вони все зробили правильно... Але тут є друга причина, чому група була приречена. Коли вони розвернулися, вони намет не побачили. Видимість була 16 метрів. Вони відійшли на 50,
– пояснив Андрій Кур’яков.

Альпіністи просто не змогли знайти свій намет через сніг та погану видимість.

Співробітники прокуратури РФ провели експеримент, який підтвердив, що в таких умовах намет неможливо знайти, навіть якщо знати, в якому напрямку він розташований.

Тоді температура повітря була у межах від -40 до -45 градусів морозу, тож туристи просто замерзли.

Кур’яков вважає, що група Дятлова "героїчно боролася" і не панікувала, але шансів врятуватися у таких обставинах у них не було.

Що відомо про загибель групи Дятлова?

9 альпіністів під керівництвом Ігоря Дятлова здійснювали лижний похід по Уралу та загадково загинули 2 лютого 1959 року в Свердловській області. 6 туристів померли від охолодження, ще у 3 – виявили переломи. Розслідування в 1959 році з’ясувало, що альпіністів згубила стихійна сила, подолати яку люди були не в змозі.

Цікаво, що кримінальна справа була засекречена до 1970-х років, а Генпрокуратура взялася за розслідування через 60 років у зв’язку зі зверненнями від родичів загиблих, інтересом ЗМІ і суспільства.