Мало хто знає, що в Закарпатській області найбільші поклади золота. Запаси сягають 25-30 тонн. У 1999 році тут відкрили Мужіївську фабрику, яка зуміла видобути 646 кілограмів золота.

Для звичайних закарпатців справжнім золотом є їхнє вино. Протягом року туристів запрошують на численні дегустації у винні погреби, а двічі на рік влаштовують фестивалі "Червоне вино" та "Божоле".

Історики знають Закарпаття як державу з найкоротшою історією – всього один день. У місті Хуст 15 березня 1939 року Августин Волошин оголосив про створення Карпатської України, а за декілька годин її захопили угорські війська. Тим не менше за цей день затвердили символіку – жовто-блакитний прапор, гімн "Ще не вмерла Україна" та тризуб. Державною мовою проголосили українську.

Є на Закарпатті і біле золото. Сіль. Копальні Солотвина славились на всю Європу. Німці навіть називали це місто Зальцгрубен тобто купки солі. Добували її ще з початку заснування міста. Однак досі поклади оцінюють у 3,5 мільярди тонн солі. Тож вистачить всій Європі.

Саме у Закарпатській області є й рідкісний випадок, коли пам'ятник людині поставили ще за її життя. Берталан Берталанович заслужив таку честь за півстолітню роботу сажотрусом, яку він і в поважному віці продовжує виконувати.