Нещодавно країна ухвалила чергове важливе рішення. Воно стосується українців, які мають візи Канади або Великої Британії. Як полегшиться їхнє життя, вже розібрався міжнародний сервіс TransferGo.

Зверніть увагу Українці зможуть залишатися у Литві до 2026: головні нюанси

Чехія ухвалила рішення, яке змінює життя

Найкращий спосіб легально мешкати на території Чехії – оформити тимчасовий захист. Раніше його могли отримати лише люди, які не мали відкритих довгострокових віз до інших країн світу. Зокрема, мовиться про:

  • канадську W1 (видану після 10 лютого 2023);
  • візи Ukraine Scheme, які видає Велика Британія.

Варто зауважити, що це спричиняло чимало проблем для людей, які планували будувати своє майбутнє на території Чехії. Водночас країна вирішила піти на поступки й скасувати це правило.

Вже з осені 2024 року довгострокові візи не є перешкодою, якщо людина ними не користувалася. Окрім того, якщо раніше тимчасовий захист анулювали через наявність візи, можна подати повторну заяву на його отримання. Це допоможе будувати плани й не боятися, що їх раптово доведеться скасувати.

Як щодо інших віз

Кожну видану раніше візу Чехія розглядає в індивідуальному порядку. Зокрема, якщо людина бере участь у програмі Uniting for Ukraine від США, це не становить жодних перешкод для легалізації у Чехії.

Також жодних проблем не спричинить віза visitor, яку Велика Британія видає на 6 місяців. Найчастіше її видають туристам.

Важливо! Українців попередили, що довгострокова віза, яку видають інші країни, досі є перешкодою для захисту у Чехії, якщо її вже використовували. На це варто зважати при плануванні свого майбутнього.

Які умови українцям надає Чехія

Упродовж останніх 2 років Чехія увійшла до рейтингу найпопулярніших країн ЄС серед українців. Наразі українці можуть легально перебувати на території Чехії до березня 2025 року. Це фактично урівнює їх у правах з місцевими мешканцями. Зокрема, дає можливість обирати комфортний населений пункт для проживання, вільно інтегруватися у місцевий ринок праці, обіймати керівні посади, вступати на навчання або відвідувати різноманітні курси (зокрема, мовні), отримувати медичну допомогу тощо.

Окрім того, Чехія запропонувала українцям інший тип проживання. Цього разу мовиться про довгостроковий дозвіл. Та отримати його буде набагато складніше. Насамперед доведеться відповідати низці вимог. Зокрема, мешкати на території Чехії 2+ роки та мати фінансову незалежність.

Водночас наголошують, що тимчасовий захист та довгостроковий тип проживання діятимуть паралельно: люди зможуть обрати оптимальний для себе варіант.

Цікаво, що Чехія демонструє одні з найкращих показників за рівнем працевлаштування українців. Економіка країни будується на таких "китах":

  • виробництво;
  • логістика;
  • ІТ;
  • туризм.

Найчастіше українці обирають роботу у цих сферах:

  • виробництво на фабриках та заводах;
  • логістика у центрах та складах;
  • ІТ та технології;
  • будівництво та ремонт;
  • міжнародні компанії.

Левова частка українців будують своє майбутнє у таких чеських містах:

  • Прага;
  • Острава;
  • Брно.

Чехія ухвалила важливе рішення для українців
Чехія – дуже гостинна до українців / UnSplash

Звичайно, щоб будувати свою кар’єру у Чехії, потрібно володіти чеською мовою. Однак для людей, які наразі на етапі вивчення, є альтернатива. Можна пошукати роботу у міжнародних компаніях, знайти вакансію мрії дистанційно або погодитися на менш оплачувану роботу.

Загалом більшість українців оцінюють свій досвід життя у Чехії як позитивний. Тим більше, що зараз країна знову пішла назустріч й переглянула візові правила.

Нагадаємо, що допомогти матеріально рідним в Україні можна з будь-якої точки Європи. Зокрема, з Чехії. Для цього варто скористатися послугами міжнародного сервісу TransferGo. Процес буде швидким, зручним та за вигідним курсом. Якщо ж ще долучитися до програми "‎Запроси друга", можна отримати й приємні грошові бонуси.