Також Департамент політики закупівель Міноборони ініціював створення колегіального органу з питань організації розвитку матеріального забезпечення ЗСУ. Цей орган перегляне раніше прийняту технічну документацію та забезпечить прийняття нової відповідно до стандартів і практик НАТО.

Читайте також Консультант не тільки для військових: Міноборони запускає чат-бот Армія+, як скористатися

Міноборони запустило процес змін

У відомстві наголосили, що ці кроки є принциповою позицією команди Міноборони, а також частиною стратегії з підвищення прозорості та ефективності в системі матеріального забезпечення ЗСУ.

Деякі технічні специфікації були розроблені кілька років тому, і наразі не відповідають вимогам ведення великої війни. Ми націлені переглянути всі специфікації, щоб допустити до торгів "Державного оператора тилу" якомога більше місцевих виробників, і забезпечити ЗСУ якісними тиловими товарами,
– пояснив керівник Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

Однією з цілей реформи є спрощення доступу для нових виробників і постачальників до закупівель для потреб ЗСУ. Це має покращити конкуренцію і, відповідно, ціну та якість майна.

Міноборони також підкреслило прагнення до забезпечення доброчесності в управлінні ресурсами та матеріально-технічним забезпеченням військових.

Журналісти опублікували розслідування щодо закупівлі Міноборони

Днями у ЗМІ опублікували розслідування, з якого стало відомо, що Міністерство оборони закупило фляги для військовослужбовців за ціною, яка щонайменше втричі вища ринкових цін. Так, на закупівлю 153 тисяч фляг витратили понад 54 мільйони гривень.

У ЗМІ зауважують, що звичайна пластикова літрова фляга коштувала 355 гривень, хоча їх можна придбати за 120 гривень, а аналоги можна знайти ще дешевші – по 72 гривні.