Про це у своїй блозі на liga.net заявив експерт з проблем національної безпеки Тарас Жовтенко.
"За словами глави держави, у найближчих планах вищого керівництва завершення реформування і створення нової української армії, армії, яка відповідає стандартам НАТО. Однак, щоб перейти на такі стандарти, недостатньо лише налагодити поставки обмундирування або домовитися про передачу нашій країні тих чи інших зразків озброєнь. Для цього потрібна системна робота, яка передбачає бачення всієї системи національних збройних сил — починаючи від тилового забезпечення ...Так, наприклад, більш ніж сумнівним виглядає «експеримент» з передачі військовим частинам обов'язків самостійно забезпечувати військовослужбовців харчуванням. Зокрема, у Львівській академії сухопутних військ і в Одеській береговій базі МВС солдати вже замінили на кухні...кухарів і посудомийок. Як такий досвід наблизить українських військовослужбовців до натовських стандартів — велике питання", — відзначає експерт.
Проблему, за словами Жовтенко, не вирішують навіть волонтерські кадри, які прийшли в Міноборони, — помінявши громадську роботу на великий кабінет, вони швидко переймають звички і досвід, "відточений" чиновниками ще за часів СРСР.
"Замість того, щоб передати завдання постачання армії приватному сектору, встановивши зрозумілі і прості правила "безвідкатних" тендерів, і таким чином якісно поліпшивши саму систему (до речі, така практика прийнята, зокрема, в США — найнатовської з усіх НАТОвських країн), деякі чиновники в Міноборони наполягають на поверненні "совкової" системи організації харчування солдатів, яка несе в собі ще більші корупційні ризики", — стверджує Жовтенко.
За його словами, Україна перебуває у стані війни з противником, що володіє неспівмірно великими за чисельністю збройними силами.
"Саме якість військової підготовки наших бійців і їх мотивація можуть стати вирішальними факторами в цьому протистоянні. Однак, військове керівництво і раніше не проти повернути солдатів з навчальних полігонів в кухні та їдальні...", — підкреслює Тарас Жовтенко.
Нагадаємо, наряди на кухню, які наша армія успадкувала від СРСР, пішли з вітчизняної армійського життя тільки в 2007 році. Тоді цивільний міністр оборони Анатолій Гриценко за прикладом країн НАТО віддав годування військовослужбовців на аутсорсинг комерційним фірмам, з якими Міноборони укладало контракти. У результаті більше 5000 військовослужбовців змінили чистку картоплі і миття посуду на заняття з бойової підготовки і професійне навчання.