У статтях стверджувалось, що ситуацію з видачею спецдозволів на видобуток корисних копалин в Україні широко розглядає Конгрес США і особисто президент США Трамп робить заяви з цього приводу, пише "Обозревватель".

Такі гучні заяви не залишилися на Заході непоміченими. В результаті, американський журналіст Пітер Берн провів розслідування повідомлень, що з'явилися. І його матеріал вже дійсно викликав сенсацію в європейському і американському журналістському співтоваристві.

Той виявлений факт, що відразу в двох виданнях – в польському та французькому, були опубліковані дві статті ідентичні за змістом і однаково хибні по суті, довго обговорювався громадськістю та галузевими фахівцями. На профільних форумах журналістів і редакторів довго тривала дискусія про те, як таке могло статися і що з цим робити.

І, здавалося б, після такого провалу і його розголосу винахідники помилкових слів Конгресу і Трампа могли б діяти і обережніше. Але ні – явно не помітивши, що проблема західній медіа-спільноті вже добре відома, вони, наче і не було нічого, продовжили гнути свою лінію вже на одному з сайтів в США, з подальшим поширенням інформації в Україні.

Але цього разу вражає ще й ступінь, з яким автор матеріалу про корупцію в Україні Ронні Люк не розібрався в ситуації ще більше, ніж у випадку з його польськими і французькими колегами. Заявляючи про мільйонні хабарі в Україні, він тим не менше називає "Партію регіонів" – партією "Регіони". Заявляє, що глава Держгеонадр Олег Кирилюк особисто вирішує, кому які спецдозволи на видобуток копалин видавати. Хоча всім відомо, що такі документи в Україні видає спецкомісія – велика частина членів якої в Держгеонадрах не працюють – вони лише засідають у приміщенні відомства.

Хто ж може бути джерелом цієї тривалоої хвилі дезінформації? Тут експерти розходяться в думках. Одні вважають, що кампанію в західних ЗМІ організували люди, близькі до нинішнього керівництва НАК "Нафтогаз України", нібито образившись на те, що Держгеонадра забрали у держкомпанії спецдозвіл на ряд родовищ, які компанія обіцяла, але так за багато років і не почала розробляти.

Інші медіа-фахівці вбачають у хвилі публікацій, що розвивається проти України, вплив Москви, яка вкрай незадоволена наданням США Україні зброї, а тому постійно звинувачуючи Україну в корупції, намагається зірвати поставки, так необхідні українській армії.