Все через запрошення на тестування. Якщо не знати точно, можна потрапити у кілька різних місць. Так трапилось і з сином Олексія. Поки шукали потрібну адресу, запізнилися на іспит.

"Директор Лікарчук дав мені зрозуміти, що відповідь на мою заяву буде негативною, оскільки причина запізнення, на його думку, не є поважною для перездачі. А те, що неправильна адреса в картах вказана - це проблема тих, хто складав карту, те, що таксист привіз нас не за адресою - це проблема таксиста", - каже розлючений батько Олексій Уманський.

Як виявилося, від вуличної плутанини постраждав не один школяр. У центрі оцінювання якості освіти проблему добре знають. Однак переконані, що винні самі кияни. Тож дозвіл на перездачу не дають, а радять вчити топографію рідного міста і приходити за рік збагаченим новими знаннями.

"Якщо мова йде про Велику Окружну, 4 у місті Києві і дехто задав по GPS-навігатору Большая Кольцевая, то навігатор вивів на Велику Кільцеву, яка також є в Києві, але це не Велика Окружна", - каже директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук.

"Вона вчасно не перевірила, де знаходиться пункт тестування, не з'явилася до нього, щоб фізично його побачити, що мала можливість зробити", - каже член апеляційної комісії Українського центру оцінювання якості освіти Ольга Айвазовська.

У Міносвіти більш поблажливі. Кажуть треба ще раз звернутися до центру освіти, а там мають кожний випадок розглядати індивідуально.

"Якщо в поштовому відправленні не було помилок, але було помилкове направлення на інший центр - в кожному випадку треба розглядати цю ситуацію", - каже міністр освіти та науки України Дмитро Табачник.

У Олексія вирішити проблему в центі оцінювання не вийшло. Тепер ступінь поважності причин запізнення його сина визначатиме суд. Проте батько переживає, що не встигнуть, адже повторна сесія тестувань, для тих чиї причини визнали поважними, почнеться вже 29 червня і триватиме до 3 липня.