Дехто з вимушено переселених людей уже скористався такими можливостями раніше. Наприклад, переселенець з Криму Анатолій відкрив пекарню півроку тому. Більшість обладннання, яке тут є, він закупив за грантові гроші. Від міжнародної організації з міграції кілька місяців тому чоловік отримав 60 тисяч гривень.

"Купили чотир позиції обладнання: настільна холодильна вітрина, соковижималка, пічка і тістоміс", – розповів переселенець з Криму Анатолій Засоба.

Читайте також: Джемілєв, Чубаров і Джамала урочисто відкрили освітній центр для переселенців з Криму

За три роки агентсво ООН допомогло десятьом тисячам переселенців. І нині організація разом з німецьким урядом запускає новий дворічний проект

Протягом визначеного періоду люди зможуть пройти співбесіду з громадськими організаціями в регіонах, отримати інформацію про те, як заповнити заявку. Там потрібно буде вказати свою мотивацію, соціально-економічний стан, інформацію про себе та своє домогосподарство. І вже на основі цих данних ми зможемо оцінити потенціал цієї заявки на успіх,
– пояснила координатор з питань надзвичайних ситуацій та стабілізації МОМ Естер Руїз Де Азуа.

Після відбору розпочнуться тренінги з менеджменту,маркетингу та бухгалтерського обліку. Фінальний етап проекту – презентація бізнес-плану.

"Мінімальний грант – 650 євро для стартапів, 2500 євро – грант на розширення власної справи. І найбільший грант 5000 євро людина отримає, якщо має вже власний бізнес і при цьому ще створює робочі місця", – додала Естер Руїз Де Азуа.

Загалом планують реалізувати п`ять мільйонів євро. Мікрогранти оримають дві тисячі переселенців.