Відтепер повноваження на це отримують органи місцевого самоврядування та нотаріуси. Контроль за їхньою діяльність здійснюватиме Мін'юст та його територіальні представництва. Така альтернатива державній службі створить конкуренцію, а відтак і знизить корупційну складову, впевнені фахівці.

Діяльність або бездіяльність недобросовісних чиновників держреєєстрів можна буде оскаржувати. Ще одне нововедення, яке пропонують внести в системі державної реєстрації прав. Зокрема, особа, яка вважає, що його права порушені, зможе поскаржитися до територіального органу Міністерства юстиції. Також пропонується ввести адміністративну відповідальність за порушення строків державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Попри всі плюси законодавчих новацій, через збільшення кількості повноважних осіб, при реєстрації може виникнути плутанина з документами.

Сама ж процедура реєстрації майна триватиме п'ять днів та коштуватиме 140 гривень. За необхідності, процес можна буде пришвидшити до одного дня чи навіть години, проте й вартість за це буде в десятки разів більшою. Документи власник буде отримувати як в електронному, так і в паперовому вигляді. Обидва варіанти матимуть однакову юридичну силу.