Нардепка від фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук у програмі "Перехресний допит" заявила, що постачання води через канал не відновлюватимуть.

Читайте також Вода в Крим: чому заява Шмигаля здійняла скандал і як реагує Україна

"Не буде жодного промислового відновлення. Тобто канал не працюватиме. Для того, щоб запустити ці поставки у промислових об'ємах, потрібно укласти договір. І не з фізичними особами, а з окупантом, який представляє зараз там тимчасову владу", – сказала Кравчук.

За її словами, такі дії можуть трактуватись міжнародним законодавством як визнання окупації та можуть стати причиною для зняття санкцій.

"Тому – ні, звичайно, ми не будемо цього робити. Кабмін має запропонувати модель, яким чином можна все розділити. На мою думку, це досить складно зробити – розділити населення і зрозуміти, яким чином вода потрапляє для військових потреб чи промислових", – пояснила нардепка.

Шмигаль пояснив свою заяву про постачання води у Крим: відео

Що відомо про заяву Шмигаля щодо подачі води у Крим?Новопризначений очільник Кабінету Міністрів України Денис Шмигаль потрапив у скандал через постачання води в анексований Крим. Це трапилось на другий день його прем'єрства. В ефірі проєкту "Право на владу", який відбувся 5 березня, глава уряду висловив думку, що Україні треба подавати воду на окупований півострів. Аргументував це тим, що там живуть українці, а Крим – це наша територія. Така заява викликала обурення в громадян.

Вже наступного дня, 6 березня, під час години запитань до уряду прем'єр пояснив, що воду не постачатимуть для промислових і військових потреб, а лише українцям для пиття. Додав, що робитимуть це у будь-який спосіб – "хоч каністрами, хоч цистернами, хоч бутлями".

Ситуація з водою у Криму: головне

  • Україна забезпечувала 85% потреб півострова у прісній воді до 2014 року. Воду подавали через 400-кілометровий Північно-Кримський канал.
  • Після анексії півострова воду припинили постачати.
  • У 2018 році після сильної засухи пересохла одна з найбільших річок півострова – Біюк-Карасу. Тоді й розпочалась масштабна криза з водою.
  • Через нестачу прісної води за кілька років ґрунти на півострові стали засолені і неродючі.
  • Однак у Росії тривалий час вдавали, що проблеми немає.
  • Окупанти визнали, що стан з водою на півострові катастрофічний у січні 2020 року.