Про це він заявив під час міжнародного круглого столу "Україна і Росія: нові взаємодії".
"Давайте оголосимо російську мову державною в Україні, а українську — державною в Росії", — сказав Затулін.
На питання журналістів, чи вважає він таку ініціативу реальною і як на це відреагує Держдума, депутат відповів: "Це досить полемічна заява, щоб зняти питання у тих супротивників введення російської мови як державної в Україні. Я не знаю, як буде реагувати Держдума, тому що рішення Держдуми для цього недостатньо, потрібно проводити референдум, вносити зміни до Конституції, але, повторюю, подібного роду жест вибиває грунт у тих, хто не сприймає введення російської мови як державної".
Він також відзначив, що "ясно, що таке питання серйозно ще не розглядається, але можете вважати, що це одна з запропонованих мною технологій". Крім того, Затулін побоюється, що нова українська влада щодо Росії буде діяти так само, як екс-президент України Леонід Кучма.
У своєму виступі він піддав критиці книгу Кучми "Україна — не Росія" за її антагоністичний характер.
"Тим більше, що книгу писав не Кучма, а його радник Гальчинський, і всі про це добре знають, а потім її просто підсунули Кучмі і видали під його авторством. Але навіщо це було робити?", — підкреслив Затулін.
Він також заявив, що існують передумови нової влади до зміни позицій в залежності від ситуації.
"Багато колишніх опозиціонерів, а нині представників влади, стали для мене майже рідним за останні два роки, але скажіть, як співвідносяться, наприклад, харківські домовленості і, скажімо, інтерв’ю пана Ландіка? Хіба це не симптоми, які ми спостерігали за часів Леоніда Даниловича Кучми?", — запитав Затулін.
Він вірить, що нинішня влада розуміє, що не можна гратися з подібними речами.