До складу ж РНБО увійшли глава уряду, міністри оборони, закордонних справ, юстиції, внутрішніх справ, а також керівник президентської адміністрації та керівник Служби безпеки. За згодою до РНБО також увійшли спікер парламенту, генпрокурор та глава Нацбанку. Секретарем Ради нацбезпеки лишилася Раїса Богатирьова.
Вадим Карасьов (політолог): “Богатирьова зіграла досить таки важливу роль в тому, щоб саме Віктор Янукович прийшов або переміг Ю. Тимошенко на президентських виборах, впливаючи на перебіг подій і процесів у бувшій команді бувшого президента”.
Володимир Фесенко (політолог): “Те, що Богатирьова залишилася на своєму місці, доказує, що регіонали не знають що робити з РНБО, і для чого цей орган влади потрібен Президенту. Залишилась Богатирьова, а значить найближчим часом РНБО не буде відігравати важливу роль в українській політиці”.
За словами експертів, політикум вже почав розуміти, що за Президента Януковича значимість РНБО знівелюється. Та, як виявилося, є в Україні і ті, хто може й хотів би потрапити до складу Ради нацбезпеки, та не зміг.
Нестор Шуфрич (міністр з питань надзвичайних ситуацій): “Я думаю, що там поквапливо збирали відповідну раду і можливо дехто щось там не догледів, але система МНС є частиною Національної безпеки України і незалежно від того де знаходиться, і в які органи входять керівники система Національної безпеки сьогодні дієздатна”.
Свого часу, кажуть політологи, попередній Президент Віктор Ющенко вводив до складу РНБО, наприклад, і губернаторів. Нині ж, вважають, склад органу став оптимальним, тобто таким, яким має бути згідно статуту Ради нацбезпеки та оборони.