Про це йдеться в заяві "Самопомочі". Безвідповідальність влади перед громадою позбавляє столицю України шансів на розвиток і вихід із системної кризи. Наразі Київська міська державна адміністрація є кораблем "Титанік", який врізався в айсберг управлінської проблеми.
З 14 квітня Київрада фактично не працює. Неефективність і бездіяльність керівництва міста призвели до того, що засідання блокуються депутатами, які мають конкретні вимоги до керівництва міста. Незважаючи на численні пропозиції та перестороги від частини депутатського корпусу і громадських активістів, маємо зростаючий вал управлінських колапсів. За перші п’ять місяців року ми є свідками:
- банкрутства банку "Хрещатик", про яке попереджали депутати і експертна спільнота;
- неадекватних проектних ідей, як то проектування паркінгу на Михайлівській площі, що є зоною історичних пам’яток ЮНЕСКО;
- скандалів із забудовою Сінного ринку, Голосіївського лісу і Микільської Слобідки;
- конфлікту на озері Качиному з побиттям киян;
- повного провалу запровадження конкурсного призначення керівників департаментів адміністрації (зокрема, головного архітектора Києва) та комунальних підприємств.
Чинна модель управління Києвом створювалася попередніми режимами для узурпації місцевого самоврядування президентською вертикаллю. Влада жодним чином не ініціює навіть дискусії про необхідність системних законодавчих змін, залишаючи столицю єдиним містом країни без реального місцевого врядування. Більше того — бореться з ним за допомогою блокування виборів до райрад через суди, підставних осіб і провладну фракцію в Київраді.
Для виходу з ситуації, що склалася, "Об'єднання "Самопоміч" першочергово наполягає на суспільному погодженні громадою міста нової редакції "Закону про столицю України" і його ухвалення Верховною Радою.
Ми вимагаємо:
– від ЦВК — призначити вибори до районних в місті Києві рад;
– від Київради — розширити повноваження районних рад за європейським зразком;
– від Міського Голови — подати на затвердження Київради антикорупційну програму Київської міської державної адміністрації, як того вимагає закон;
– від державних службовців, службовців органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад у місті Києві — неухильно виконувати вимоги Законів "Про державну службу" та "Про запобігання корупції". Особливо в частині недопущення конфлікту інтересів — неможливості поєднання депутатської діяльності з роботою у виконавчих органах, а держслужбу — з керівними посадами в партійних організаціях.