"Якщо частина внаслідок підвищення мінімальної зарплати до 3200 гривень, частина підприємств малого та середнього бізнесу збанкрутує, варіант із збільшенням кількості безробітних цілком можливий", – говориться у статті Наталії Лебідь "Мінімальні зарплати у 3200. Радіти чи хвилюватися?".
Під особливим ударом опиняться "єдинщики", тобто платники єдиного податку, які забезпечують роботою себе і одного-двох найнятих працівників. Із зарплати кожного з них до бюджету йде 42% податків: 20% єдиного податку та 22% єдиного соцвнеску. З 3200 грн це буде 1344 грн (або понад 16 тисяч гривень на рік). Маленькі крамниці, перукарні, установи сфери обслуговування, скоріше за все, будуть змушені просто закритися,
– уточнює автор публікації.
Однак вирахувати ситуацію з безробіттям складно ще й тому, що частина населення України займається фрілансом, тобто, по суті, знаходиться в тіні. За словами віце-прем’єра Розенка, в нашій державі нараховується біля 2 мільйонів безробітних. Врахуймо й такий важливий чинник, як еміграція. Нещодавно відразу декілька польських ЗМІ звернули увагу на те, що саме українські гастарбайтери рятують місцеве Управління соціального забезпечення, відраховуючи туди свої внески. Можливо, саме це, зокрема, й дало можливість уряду Польщі знизити пенсійний вік.
На сьогодні Україна є абсолютним лідером за кількістю отриманих дозволів на проживання в країнах Євросоюзу. Протягом 2015 року нашим громадянам було надано 499992 "видів на проживання", що становить 19,2% від загального числа. Це є рекордом та вельми сумнівним приводом для втіхи. Тож погіршення економічної ситуації в країні призведе, можливо, не так до збільшення безробіття, як до зростання потоку емігрантів", – йдеться у статті.
Читайте також: Тепер заживемо: Рада підтримала нову мінімальну зарплату