Глава держави зазначив, що ключова тема на сьогодні – енергетика, повідомляє 24 канал. В Одеській області після терористичних російських обстрілів – дуже складна ситуація зі світлом.

Буде цікаво Росіяни атакували центр Горлівки й брешуть, що це ЗСУ: головне від Генштабу

Президент розповів про ситуацію в енергетиці на Одещині

За словами Зеленського після нічного удару іранськими дронами Одеса, а також міста та села регіону опинилися в темряві. Станом на 22:00 понад 1,5 мільйона жителів Одещини перебувають без світла.

"Підключена лише критична інфраструктура. На стільки, на скільки є можливість постачання електрики", – додав президент.

Він зауважив, що загалом за одну ніч російські терористи використали проти Одеської області 15 "шахідів".

Ось це і є справжнє ставлення Росії до Одеси, ставлення до одеситів – свідоме знущання, свідоме намагання принести в місто катастрофу. Нашим захисникам неба вдалося збити 10 дронів із 15. Молодці!
– наголосив глава держави.

Зеленський заявив, що енергетики, ремонтні бригади та обласна влада працюють без перерви, щоб повернути світло. Проте, на жаль, влучання були критичними, тому, щоб відновити електрику, потрібні не години, а кілька днів.

"Ми будемо робити все, щоб пришвидшити відновлення. Будь ласка, поки триває ремонт, допоможіть своїм знайомим, своїм сусідам, літнім людям в Одесі знайти й скористатися Пунктами Незламності. Пункти Незламності розгорнуті. Там можна зігрітися, зарядити техніку, скористатися зв'язком, отримати необхідну, важливу підтримку", – повідомив президент.

Дивіться звернення Володимира Зеленського

Важливо Евакуація з Бахмута: журналістка розповіла, як покинула дім з однією валізою

Що відбувається з електрикою в різних областях

Зеленський розповів, що загалом у різних областях тривають як аварійні, так і стабілізаційні відключення.

Енергосистема зараз, м'яко кажучи, дуже далека від нормального стану – у системі зберігається значний дефіцит. Саме тому є графіки відключень,
– пояснив президент.

Найбільше світло вимикають в наступних областях:

  • Львівській,
  • Вінницькій,
  • Київській та Києві,
  • Тернопільській,
  • Сумській,
  • Закарпатській,
  • Житомирській,
  • Хмельницькій.

"Треба розуміти: навіть якщо немає масованих ракетних ударів, це не означає, що немає проблем. Майже щодня у різних регіонах є обстріли, є ракетні атаки, атаки дронами. Майже щодня бувають влучання в енергооб'єкти. Через втрати в системі доводиться зменшувати ліміти всім у системі", – зазначив глава держави.

За його словами, дуже важко дається й відновлення. Проте енергетики й комунальники роблять справді героїчні речі, за тижні відновлюючи те, що взагалі-то вимагало б місяців роботи.

"І я дякую кожному й кожній, хто працює, щоб повернути світло та зберегти енергосистему. Так само я дякую всім, хто усвідомлює, наскільки важко нашим захисникам неба, наскільки важко ремонтним бригадам і дуже важко енергетикам, наскільки важко всім, хто захищає наше з вами життя", – заявив Зеленський.

Актуально Середній час відключень світла скоротився: що відбувається з електрикою в Києві

Глава держави прокоментував цьогорічну Нобелівську премію миру

Президент розповів, що сьогодні були важливі новини з Норвегії – новий пакет підтримки обсягом 100 мільйонів доларів. Гроші скерують на відновлення української енергосистеми після російських ударів.

Я дякую за це рішення всім норвежцям. Дякую уряду. Загалом ми отримуємо від Норвегії й оборонну, і економічну, і дуже важливу політичну підтримку, а також велику гуманітарну допомогу. Допомагає Норвегія й із закупівлею газу. Будемо працювати разом і над відбудовою України. Я ще раз хочу вам подякувати,
– зауважив Зеленський.

Він додав, що сьогодні у норвезькій столиці Осло відбулася щорічна церемонія вручення Нобелівської премії миру. Цьогоріч там вперше прозвучала українська мова. Це сталося завдяки Центру громадянських свобод та його очільниці Олександри Матвійчук, які стали лауреатами.

"Я вітаю пані Олександру, її колег та всіх українських правозахисників із таким визнанням. Символічно, що церемонія відбувається саме в цей день – у Міжнародний день прав людини. В Україні до цього року не було національного дня вдячності й поваги до правозахисного руху – усіх, хто присвячує життя захисту й відновленню прав людей. Тепер такий день установлений і буде відзначатися щорічно саме 10 грудня – День прав людини", – додав глава держави.

Він зазначив, що напередодні підписав іще кілька важливих указів. Зокрема, про призначення державних стипендій.

"І пану Едему Бекірову призначена державна стипендія імені Левка Лук'яненка. Це спеціальна стипендія, якою держава підтримує тих, хто був звільнений з полону окупантів, кого врятували від російських репресій", – повідомив президент.

Іншими державними стипендіями відзначили видатних діячів науки, культури та мистецтва – загалом 100 українців і українок.

"Я дякую всім, хто працює заради нашої держави! Слава кожному й кожній, хто воює за Україну і завдяки кому ми можемо жити й працювати! Вічна пам'ять усім, хто загинув за нашу з вами свободу! Слава Україні!" – підсумував Зеленський.