Команда Зеленського "не докомунікувала з людьми – і це помилка", так сказав Володимир Зеленський під час пресмарафону у Києві 10 жовтня.

Ще одна заява президента: Моя місія – припинити війну, – Зеленський

Водночас теперішній глава держави прокоментував те, що п’ятий президент Петро Порошенко не підтримує погодження Україною формули Штайнмаєра.

Помилка Порошенка тільки в одному – йому здається, що він може бути лідером іншого майдану,
– додав він.

Глава держави додав, що "західні лідери і преса в шоці", тому що "його (Порошенка – 24 канал) риторика змінюється, як і статус".

"Єдине, що він забуває, – він вже не президент. Не те що забуває, я боюсь, він в це не вірить. Я боюсь, що це на фізичному рівні є проблема", – вважає Зеленський.

За його словами, "Порошенко думає, що може бути майдан". Зеленський зазначає, що п’ятий президент "трішки підштовхує до цього (протестів – 24 канал) людей своїми засобами масової інформації і своїми діями".

При цьому глава держави натякнув, що його команда "у будь-який момент буде готова піти", однак зараз він "намагається почути усіх українців".

Я нічого цього не боюсь. … Кровопролиття не буде. Дуже спокійно до цього ставлюсь. Але люди повинні знати, що вони оберуть. Точно не оберуть тоді припинення війни. Вони точно будуть обирати серед того меню товарів, які є на цьому продажному політичному ринку,
– наголосив Зеленський.

Читайте також: Моя особиста зустріч з Путіним має відбутись лише для припинення війни, – Зеленський

В Україні спалахнула нова хвиля протестів через формулу Штайнмаєра – 6 жовтня акції "Зупинимо капітуляцію" відбулися у понад 30 містах. На Майдані Незалежності у Києві активісти оголосили про створення руху опору і висунули вимоги українській владі – не реалізувати формулу.

Формула Штайнмаєра: що треба знати

  • Україна на неї погодилась. Представник України в ТКГ передав представнику ОБСЄ Мартіну Сайдіку лист, у якому держава погоджується із формулюваннями формули Штайнмаєра. Їх раніше узгодили радники глав держав нормандського формату.
  • Відповідно до формули, тимчасовий закон про особливий статус Донбасу починає діяти після того, як в ОРДЛО відбудуться місцеві вибори.
  • Ці вибори повинні відбутись згідно з Конституцією та законодавством України. Ключове значення тут має і публікація звіту ОБСЄ про те, що вибори відбулися за стандартами ОБСЄ та міжнародними стандартами демократичних виборів.
  • В Україні погодження формули сприйняли різко. У найбільших містах вже відбулися низка акцій протесту проти імплементації в Україні формули Штайнмаєра. Учасники акції закликають протистояти капітуляції та не здавати національних інтересів України.
  • Президент Володимир Зеленський наголошує – це не капітуляція. Він пояснив українцям, що ніяких виборів на Донбасі не може бути, якщо "там будуть будь-які війська".
  • Глава держави також зазначив, що тепер зникли останні перепони до проведення саміту в нормандському форматі.

Зазначимо, точної дати саміту у нормандському форматі немає. Попередньо він мав відбутись у вересні, але тоді усе зірвала російська сторона.