"І в більшості випадків всі мають техногенну причину, тобто пов'язані з розробкою корисних копалин", - зауважив Володимир Шапка, уточнивши, що в більшості випадків такі землетруси слабші від останнього, який мав потіжність 4 бали.

У самому Кривому Розі теж підтвердили цю інформацію. Через видобуток корисних копалин, який йде тут вже майже 200 років, все місто, в прямому сенсі, стоїть на величезних порожнинах. Ніхто досі не знає, які там відбуваються процеси. Програму такого моніторингу зараз лише проектують.

"Там може дощем підмочити, якісь процеси, величезні частини ґрунту зсуваються, обвалюються. Де це трапиться, коли, до яких наслідків призведе, - все це сьогодні не можна сказати", - заявив керівник управління з питань надзвичайних ситуацій Криворізького виконкому міськради Сергій Жупинас .

Через Кривий Ріг проходить розлом континентальної гранітної плити і навіть маленький її рух може викликати коливання земної поверхні.

Нагадаємо, за даними Європейсько-Середземноморського сейсмологічного центру, у ніч на 24 червня, неподалік Кривого Рогу , що на Дніпропетровщині, стався землетрус магнітудою 4,5 бала.